Головна / Земля / Американка судиться з NASA за право володіння місячним пилом

Американка судиться з NASA за право володіння місячним пилом

Лаура Мюррей Мікко подала судовий позов проти космічного агентства NASA, яке в минулому намагалося заволодіти зразком місячного пилу, що зберігаються у жінки. Цей зразок дістався її батькам від астронавта Ніла Армстронга, і Лаура хоче відстояти свої права на нього.

Американка судится с NASA за право владения лунной пылью

Лаура Мюррей Чікко отримала скляний флакон з місячним пилом від своєї матері, коли їй було 10 років. Стверджується, що астронавт Ніл Армстронг дружив з її батьком Томом Мюррей, льотчиком американського авіаційного корпусу. Армстронг і Мюррей були членами секретного клубу для чоловіків-льотчиків Quit Birman. У 70-х роках Армстронг дав флакон матері Чікко з запискою, яка говорить: «Лорі Енн Мюррей – удачі – Ніл Армстронг Аполлон 11».

Американка судится с NASA за право владения лунной пылью

Адвокат Лаури призводить висновок експерта по рукописному письму, який підтверджує, що записка була написана Нілом Армстронгом. Що стосується автентичності зразків, повідомляється, що пил міг виникнути як з поверхні Місяця, так і з поверхні Землі. Виключити місячне походження не можна. З урахуванням усіх цих даних, адвокат Крістофер МакХью запевняє, що Лаура володіє флаконом абсолютно законно.

Заковика в тому, що місячні зразки є власністю уряду США, і, згідно політиці NASA, вони можуть використовуватися тільки в дозволених цілях. Зрозуміло, космічне агентство не може контролювати використання місячного пилу в руках Лаури Мюррей Мікко. Для NASA важливо, щоб усі, хто має доступ до зразків, дотримувалися принципів суворої звітності та дотримання безпеки.

Цікаво те, що вчені, які досліджували небезпеку місячного пилу, самі не мали доступу до реального матеріалу. Їм довелося його змоделювати. На позов Лаури NASA ще не відповіло. На відповідь у агентства є 60 днів. Буде цікаво дізнатися, чи продовжить NASA спроби заволодіти зразком місячного пилу.

 
comments powered by HyperComments