Земля

Земля сформувалася швидше, ніж вважалося: за кілька мільйонів років

Моделювання показало, що на формування планети пішло на порядок менше часу, ніж вважалося раніше. При цьому вода і інші необхідні для життя інгредієнти були доставлені на Землю дуже рано.

Дослідники з Копенгагенського університету розробили модель, яка описує формування Землі. Аналіз показує, що вона утворилася в результаті дуже швидкого накопичення дрібних камінчиків міліметрового розміру за кілька мільйонів років. При цьому вода і інші компоненти для життя не були доставлені на планету випадковими астероїдами. Відкриття дає додаткову інформацію для пошуку населених світів за межами Сонячної системи.

Одна з домінуючих теорій передбачає, що планети утворюються в результаті поступового зіткнення тіл, поступово збільшуючи свій розмір протягом 100 млн років. У цій моделі надходження води та інших корисних речовин пов’язують з бомбардуванням ранньої Землі кометами і метеоритами.

Дослідники використовували ізотопи кремнію в якості інструменту для розуміння механізмів і тимчасових рамок формування планет. Вони проаналізували ізотопний склад хімічних елементів понад 60 різних метеоритів і планетарних тіл. В результаті проведеного аналізу вчені визначили різницю між твердими планетами та іншими космічними об’єктами. І визначили ключові будівельні блоки, з яких сформувалася Земля.

На основі моделювання дослідники сформулювали альтернативну теорію. Вони вважають, що навколо молодого Сонця був диск, заповнений дрібними частинками пилу. Як тільки планета досягала певного розміру, вона починала «діяти як пилосос», дуже швидко всмоктуючи весь цей пил. У такому сценарії планета досягає розміру Землі всього за кілька мільйонів років.

При цьому такий спосіб формування планети не тільки прискорює її зростання, але також забезпечує доставку води на планету. Протопланетний диск містить безліч частинок льоду, в процесі всмоктування вони затягуються протопланетою і забезпечує наявність води вже до кінця процесу формування планети.

«Ця теорія пророкує, що всякий раз, коли ви формуєте планету, подібну Землі, на ній буде вода», — говорить Мартін Біззарро, співавтор дослідження.

Вчені вважають, що пошуки систем подібних до нашої і подальші дослідження процесів формування нових планет в інших зоряних системах допоможуть підтвердити цю гіпотезу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button