Екологія

Американці використовують пластикові кулі щоб врятуватися від посухи

Кулі тіні.

Департамент водних ресурсів та енергетики Лос-Анджелеса вельми незвичайним чином вирішив проблему з нестачею води, з якою стикається місто останнім часом. Рятуватися від посухи вирішили пластиковими кулями.

Через спекотний клімат і засухи водосховища Лос-Анджелеса ось уже протягом кількох років відчувають колосальний дефіцит води. За даними департаменту, вже сьогодні місту не вистачає річного обсягу опадів, що випадає в ньому і його околицях. Як нескладно здогадатися вода просто випаровується і не повертається в тій кількості, в якій зникає. Вирішити цю екологічну проблему в Департаменті водних ресурсів та енергетики вирішили за допомогою сучасних технологій.

Засуха.

Проект виявився не дешевим, в загальній складності на порятунок води було витрачено майже 35 млн доларів США, проте це набагато менше, якщо організовувати доставку з інших водосховищ. В останньому випадку вартість проекту сягала б 200 і більше мільйонів доларів. Суть розпочатої ініціативи полягала у створенні 96 мільйонів чорних пластикових куль, вартістю 36 центів кожна. Ці кулі були висипані в резервуари з водою. Принцип дії неймовірно простий – кулі відтягують на себе сонячні промені, нагрівають воду, але і заважають її випаровування, так як всі прямі сонячні промені падають на них. Плаваючі кулі покривають всю водну поверхню сховища.

Засипка куль.

Є у «куль тіні» інше призначення. Плаваючі на поверхні захисні кульки підвищують якість води в резервуарі. По-перше, вони перешкоджають попаданню пилу в водосховище. По-друге, вони захищають воду від тварин.

Очікується, що хитрий проект дозволить якщо не звести випаровування води до абсолютного нуля, то хоча звести до мінімум. За попередніми розрахунками «кулі тіні» зможуть зберегти 75-80% води, що випаровується у літній період з водоймищ міста.

Натхнення: www.ecobyt.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button