Здоров'я

Жири корисніше вуглеводів – останні дослідження

Жири корисніше вуглеводів - останні дослідженняДовгий час вважалося, що раціон, багатий жирами, небезпечний для серцево – судинної системи. У зв’язку з цим багатьом пацієнтам призначали непотрібні статини (група речовин, лікарські препарати для зниження концентрації деяких фракцій ліпідів), що знижують холестерин. Останні дослідження розвіяли цей міф.

Експерти вважають, що твердження про небезпеку жирної дієти для серця не відповідає істині. І деякі країни вже прийняли відповідні заходи, позбавляючись цієї омани. Зокрема, Швеція випустила для своїх лікарів і дієтологів нові інструкції, в яких містяться рекомендації. У них пацієнтам рекомендують вибирати насичену жирами їжу, скорочуючи кількість вуглеводів в раціоні. А британський кардіолог Асім Малхотра говорить, що влада майже 40 років давала поради населенню про необхідність знизити споживання насичених жирів заради здоров’я серця, що парадоксальним чином призвело до різкого збільшення кардіологічних хворих.

Найостанніші дослідження не змогли виявити зв’язок між прийомом насичених жирів і ризиком серцево – судинних хвороб. Насправді, цей тип жирів навіть є корисним для здоров’я серця і судин. Експеримент довів: люди, чий раціон на 90 % складався з жирів, скидали більше кілограмів в порівнянні з тими, чий раціон на 90 % складався з білків або вуглеводів.

Насправді, основний винуватець серцевих недуг – цукор і рафіновані вуглеводи. Шведська рада з технологій охорони здоров’я визнає: збільшення споживання жирів покращує показники цукру в крові, підвищує рівень корисного холестерину і взагалі призводить до одних лише “плюсів” для здоров’я. Єдине “але”: якщо насичений жир змішується з цукром, який нерідко додають у оброблені продукти, щоб зробити їх смачніше.

Натхнгення: argumentiru.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button