Земля

З’явилася реконструкція найдавнішої сучасної людини (фото)

Обличчя людини, яка вважається першим виявленим представником Homo sapiens, відтворили завдяки новітнім технологіям і роботі вчених в області реконструкції обличчя. Останки цієї людини знайшли на півночі Ізраїлю в 1932 році.

Череп назвали «Схул 5» і імовірно він належить найдревнішій сучасній людині з коли-небудь знайдених. Вчені оцінюють вік цієї знахідки в 120 тис. років.

Відкриття стало можливим завдяки ретельному дослідженню черепа з метою реконструкції. Сісеро Мораіс, досвідчений бразильський графічний експерт, є одним з авторів дослідження і описав апроксимацію, яка  вийшла в результаті реконструкції як «сильне обличчя чоловіка, готового виживати в суворих умовах».

Головною метою наукової роботи стала точна і об’єктивна реконструкція, виконана в монохроматичних тонах, позбавлена емоційних підтекстів. Однак, експерти врахували і суб’єктивні чинники, як колір обличчя, відтінок очей і зачіску, щоб надати обличчю більше життя і реалістичності.

Аналіз черепа «Схул 5» показав, що на момент його смерті чоловікові було від 30 до 40 років. Спочатку вчені вважали, що «Схул 5» належить більш раннього підвиду людей, грунтуючись на черепній структурі. Однак зараз вчені вважають, що він відноситься до ранніх Homo sapiens.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button