Відео

З’явилося відео падіння метеорита на Місяць під час «кривавого» затемнення

Про цю подію повідомляли кілька очевидців, але зараз інформацію підтвердили іспанські астрономи.

Повне місячне затемнення називають червоним або кривавим з-за кольору, в який забарвлюється супутник. Такий відтінок з’являється через розсіяні промені світла. Під час затемнення сонячне світло огинає земну атмосферу і втрачає короткохвильові кольори, після чого залишаються тільки червонуваті відтінки.

Найдовше місячне затемнення XXI століття пройшло 27 липня 2018 року. Його тривалість склала одну годину 44 хвилини. Тоді ж Марс наблизився до нашої планети на мінімальну відстань.

Двадцять першого січня завершилося перше повне місячне затемнення 2019 року. Під час цього явища деякі спостерігачі помітили короткий спалах на поверхні Місяця. Користувачі порталу Reddit навіть створили тему під назвою «Можливий вплив метеорита на Місяць під час затемнення». Вони прикладали фотографії та записи різних трансляцій в підтвердження цього припущення.

Пізніше вніс визначеність співробітник Університету Уельба (Іспанія) Хосе М. Мадьєдо (Jose M. Madiedo). Він підтвердив справжність зіткнення. Протягом багатьох років він і його колеги сподівалися зняти падіння метеорита на Місяць під час затемнення. В цей раз вони подвоїли кількість телескопів, спрямованих на супутник, з чотирьох до восьми. Програмне забезпечення, яке аналізувало відео, вказало на спалах, який зафіксували різні телескопи в один і той же час в одному місці на місячній поверхні, що остаточно розвіяло всі сумніви.

Зараз команда не встигла розрахувати розмір космічного тіла, що впало на Місяць, але Мадьєдо вважає, що воно важило близько двох кілограмів і не перевершував за розмірами футбольний м’яч.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button