Екологія

Смог в Китаї краде сонячну енергію

В деякі дні, особливо взимку, небо Китаю затягнуте хмарами забруднювачів повітря. Нові дослідження показують, що такий смог не тільки знижує видимість і утруднює дихання, але і скорочує кількість сонячного світла, що досягає сонячних батарей.

У новому дослідженні вчені з Прінстонського університету вивчили вплив атмосферних аерозолів на сонячні енергетичні ресурси Китаю. Ці маленькі рідкі і тверді частинки можуть відбивати сонячне світло назад в космос або збільшувати утворення хмар.

Дослідники використовували дані про поверхневе випромінювання, отримані з допомогою НАСА Clouds and the Earths Radiant Energy System (CERES), і комп’ютерну модель, яка обчислює вплив аерозолів і хмар поверхневого випромінювання, досліджуючи кількість сонячної енергії, що потрапляє на поверхню Землі.

Представлена візуалізація показує середній ефект аерозолів на кількість випромінювання, яке досягло поверхні суші в Китаї в період з 2003 по 2014 рік. Північно-західний та східний райони країни, які найбільш забруднені, відчували значне скорочення кількості сонячної енергії. Вчені виявили, що в найбільш забруднених районах доступна сонячна енергія зменшилася до 35 %, або 1,5 кіловат-годин на квадратний метр в день. Цієї кількості вистачить, щоб пропилососити протягом однієї години, випрати 5 кг білизни або попрацювати за ноутбуком 5-10 годин.

Результати здивували команду.

«До того як проводити дослідження я попитав навколо, що люди думають з цього приводу, але ніхто не припускав, що аерозолі можуть так сильно впливати на потенціал сонячної енергії», — сказав провідний автор роботи Сяоюань.

Смог в Китае крадет солнечную энергию

У Китаї багато похмурих днів, і хмари вважаються основним фактором зниження поверхневої сонячної радіації. Але дослідження показало, що зимові аерозолі мають майже такий же ефект блокування сонячного світла, що і хмари в Північному Китаї. Аерозолі більш широко поширені взимку, так як для опалення часто використовується вугілля. У Пекіні гірська місцевість затримує повітряні маси, що ускладнює видалення аерозолів з поверхні.

Смог в Китае крадет солнечную энергию

Зображення в природному кольорі показує густішу димку над Східним Китаєм 25 січня 2017 року. Знімок був отриманий інструментом VIIRS на супутнику Suomi NPP. Сірий смог покриває багато долин і низовин. Атмосферні гази і забруднюючі речовини уловлюються поблизу поверхні в басейнах і долинах.

«Поточні зусилля Китаю по боротьбі з забрудненням повітря мають значення не тільки для здоров’я населення, але також можуть підвищити ефективність сонячних панелей. Рішення цієї проблеми наблизить країну до досягнення поставленої мети — до 2030 року виробляти 10 % електроенергії за допомогою сонячних батарей», — сказав Лі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button