Екологія

Більше 2 млн тонн пластику плаває в океанах

Світовий океан містить понад 170 трлн пластикових частинок загальною вагою близько 2 млн тонн, але зростання виробництва пластмас триває, все більше викликаючи безпрецедентний рівень забруднення океанів.

Дослідження, опубліковане в журналі Plos One, оцінювало тенденції забруднення океану пластиком з 1979 по 2019 рік.

Експоненціальне зростання кількості мікропластику в океанах викликає серйозну тривогу, і вчені попереджають, що необхідно вживати заходів на міжнародному рівні і знижувати виробництво пластику, в іншому випадку очищення не буде ефективним.

Автори роботи відзначають швидке зростання забруднення морського середовища пластиком і звинувачують індустрію виробництва пластмас в тому, що вона не займається вторинною переробкою.

Доктор Маркус Еріксен, один з авторів дослідження, сказав:

«Очищення марне, якщо ми продовжимо виробляти пластик нинішніми темпами, і ми занадто довго чули про переробку, в той час, як індустрія пластмас одночасно відкидає будь-які зобов’язання з купівлі перероблених матеріалів або дизайну, придатному для вторинної переробки. Настав час вирішити проблему з пластиком біля її джерела».

Дослідники вивчили 11 777 зразків плаваючого океанічного пластику, щоб створити глобальний часовий ряд, який оцінював середню кількість і масу мікропластику в поверхневому шарі океану, і порівнював дані з міжнародними політичними заходами, спрямованими на зменшення забруднення пластиком для оцінки їх ефективності.

З’ясувалося, що з 2005 року відбулося швидке збільшення маси і кількості пластику в океані. Це може відображати експоненціальне зростання виробництва пластику, фрагментацію існуючого забруднення пластиком або зміни в утворенні та управлінні наземними відходами.

За оцінками вчених, в океанах знаходиться не менше 170 мільярдів пластикових частинок загальною вагою близько 2 мільйонів тонн.

Без негайних глобальних дій щодо скорочення виробництва пластику очікується, що швидкість потрапляння пластику у водне середовище збільшиться приблизно в 2,6 раза з 2016 по 2040 рік. Вчені закликали уряди вжити заходів, щоб зупинити пластикову хвилю.

Дослідники попереджають, що міжнародна політика щодо пластику фрагментарна, не має конкретики і не включає вимірюваних цілей. Вони закликали до того, щоб корпоративна відповідальність за виробництво пластмас була забезпечена в усьому світі, з юридично зобов’язуючим законодавством, що охоплює повний життєвий цикл пластику, від видобутку і виробництва до кінця його терміну служби.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button