Екологія

«Розумні» цеглини дозволять стінам генерувати електрику, чисту воду і кисень

Група дослідників з Брістольського Університету Західної Англії (UWE) розробляє «розумні цеглини», що представляють собою спеціалізовані біореактори різного призначення.

Кожний різновид таких будівельних елементів буде вирішувати конкретне завдання з підтримання сприятливого для людини середовища, виробляти електроенергію, кисень або очищати воду.

Основою кожної «цегли» будуть колонії мікроорганізмів під назвою мікробні паливні елементи (MFC), здатні в процесі життєдіяльності розкладати органічні або неорганічні відходи і генерувати електрику.

Ці своєрідні біореактори будуть встановлюватися в стіни будівель за аналогією з будовою багатоклітинного організму, в якому окремі групи клітин відповідають за поглинання поживних речовин, розкладання токсинів або вироблення енергії.

Читайте також: 

Будівлі з таких «розумних цеглин» зможуть не лише підтримувати всередині оптимальну екологічну обстановку, але і забезпечувати себе різними видами енергії. Вбудовані біореактори будуть компенсувати відхилення температури, вологості, вмісту вуглекислого та інших газів, а також знищувати різні органічні і неорганічні забруднення.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button