Екологія

Вчені передбачають повне вимирання дикої природи

Вчені Квінслендського університету (Австралія) прийшли до висновку, що місця на Землі, де збереглася дика природа, стрімко зникають. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

За словами дослідників, близько століття тому людиною використовувалося тільки 15 відсотків поверхні Землі для вирощування сільськогосподарських культур і худоби. В даний час діяльність людей зачіпає 77 відсотків суші, крім Антарктиди, і 87 відсотків Світового океану. В період з 1993-го по 2009 рік людські поселення, сільськогосподарські угіддя і промислові підприємства займали 3,3 мільйона квадратних кілометрів неосвоєних територій.

Разом з тим полярні області залишаються найбільш незайманими судноплавством, забрудненням і рибною ловлею регіонами океану. Такі природні екосистеми можуть зберегтися лише в тому випадку, якщо країни визнають їх значення і розпочнуть спільні зусилля по їх охороні. На сьогодні багато природоохоронних зон світу офіційно не визначені, не нанесені на карту і не захищені на законодавчому рівні.

Кнопка «Наверх»
Закрыть