Головна / Екологія / Вчені передбачають повне вимирання дикої природи

Вчені передбачають повне вимирання дикої природи

Вчені Квінслендського університету (Австралія) прийшли до висновку, що місця на Землі, де збереглася дика природа, стрімко зникають. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

За словами дослідників, близько століття тому людиною використовувалося тільки 15 відсотків поверхні Землі для вирощування сільськогосподарських культур і худоби. В даний час діяльність людей зачіпає 77 відсотків суші, крім Антарктиди, і 87 відсотків Світового океану. В період з 1993-го по 2009 рік людські поселення, сільськогосподарські угіддя і промислові підприємства займали 3,3 мільйона квадратних кілометрів неосвоєних територій.

Разом з тим полярні області залишаються найбільш незайманими судноплавством, забрудненням і рибною ловлею регіонами океану. Такі природні екосистеми можуть зберегтися лише в тому випадку, якщо країни визнають їх значення і розпочнуть спільні зусилля по їх охороні. На сьогодні багато природоохоронних зон світу офіційно не визначені, не нанесені на карту і не захищені на законодавчому рівні.