Людина

Медики назвали головні ознаки дефіциту вітаміну В12

Британські медики назвали ключові ознаки гострого дефіциту в організмі вітаміну В12. Наприклад, одним з найважливіших сигналів нестачі цієї важливої речовини може стати задишка, що проявляється навіть після незначних фізичних навантажень.

Як стверджують фахівці, в науковому середовищі сьогодні немає єдиної думки з приводу того, який рівень вітаміну В12 в організмі слід вважати дефіцитним. Ускладнюється ситуація і географічним місцем проживанням людей, яких стосуються рекомендації лікарів. Хоч би що там було, але ознаки дефіциту цієї речовини все ж існують. Так, одним з тривожних сигналів експерти називають почуття втоми, якщо воно не викликане надмірною розумовою або фізичною активністю. Свідчити про нестачу вітаміну В12 можуть також безпричинна задишка, головний біль, болі в ротовій порожнині і зниження апетиту. Недолік такої важливої речовини може також супроводжуватися симптомами, пов’язаними з нервовою системою, а також онімінням або поколюванням в кінцівках. Часто всі ці прояви також супроводжуються депресією, забудькуватістю і недоліком концентрації уваги.

Примітно, що отримати вітамін В12 людський організм може лише з продуктами тваринного походження, тому вегетаріанці, стверджують медики, знаходяться в групі ризику.

Кнопка «Наверх»
Закрыть