Главная / Здоров'я / 5 фактів про психічне здоров’я від ВООЗ

5 фактів про психічне здоров’я від ВООЗ

Близько половини психічних розладів починається у віці до 14 років. За оцінками, 20% дітей і підлітків у світі має психічні розлади і проблеми.

1-25-01-2017-600-450

  • Близько половини психічних розладів починається у віці до 14 років. За оцінками, близько 20% всіх дітей і підлітків в світі має психічні розлади і проблеми, при чому в різних культурах спостерігаються однакові типи розладів. Але, при цьому, регіони світу з найвищою часткою населення у віці до 19 років мають найнижчий рівень ресурсів для охорони психічного здоров’я. У більшості країн з низьким і середнім рівнем доходу на кожні 1 — 4 мільйони осіб є тільки один дитячий психіатр.
  • Для депресій характерні стала зневіра і втрата інтересів поряд з психологічними, поведінковими та фізичними симптомами. Вона входить в число основних причин інвалідності в усьому світі.
  • В середньому, близько 800 000 чоловік щорічно здійснюють самогубство, 86% з них — в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Вік більше половини самогубців — від 15 до 44 років. Найвищі показники самогубств зареєстровані серед чоловічого населення країн східної Європи. Психічні розлади є однією з найбільш вагомих і які піддаються лікуванню причин самогубств.
  • Війни та інші значні лиха чинять великий вплив на психічне здоров’я та психологічне благополуччя. У надзвичайних ситуаціях показники психічних розладів, як правило, подвоюються.
  • Психічні розлади входять у число факторів ризику розвитку інфекційних і неінфекційних хвороб. Вони можуть також призводити до ненавмисних і навмисних травм.

 

 

 
comments powered by HyperComments