Здоров'я

Експерти розповіли, чим корисні горіхи

Горіхи є джерелом корисних поживних речовин і мають масу переваг для здоров’я. Численні дослідження підтвердили їх незаперечну користь для людини, і експерти вирішили розповісти докладніше про їх плюси.

22-04-15-foto-600x375-1

Бразильські горіхи

Бразильські горіхи є одним з кращих харчових джерел мінералу селену. Два бразильських горіха забезпечують 100% добової потреби в селені (75 мкг). Селен необхідний для виробництва антитіл, що мають важливе значення для здорової імунної системи, а також гормону тироксину, необхідного для регулювання метаболізму. Дослідники також виявили, що селен активує антиоксидант, який допомагає знизити ризик розвитку раку сечового міхура і передміхурової залози.

Мигдаль

Людині необхідно з’їдати всього 10 горіхів мигдалю, щоб отримати добову норму кальцію (700 мг), який важливий для здоров’я кісток. Мигдаль також багатий клітковиною і вітаміном Е, який допомагає поліпшити стан і зовнішній вигляд шкіри. Фахівці рекомендують їсти мигдаль з шкіркою, оскільки вона містить антиоксиданти, які допомагають захистити клітини організму від запальних ушкоджень.

Горіхи кешью

Кешью є хорошим джерелом заліза – порція в 30 г містить близько 2 мг заліза. Жінки щодня потребують 14,8 мг заліза, а чоловіки – в 8,7 мг. Тим не менш, залізо з кешью не так легко засвоюється як залізо з м’яса, кажуть дієтологи. Вітамін С підвищує всмоктування заліза, так що кешью краще додавати в салат з ківі, перцем і помідорами або вживати з невеликою склянкою апельсинового соку.

Грецькі горіхи

Волоські горіхи багаті рослинними жирними кислотами Омега-3 і антиоксидантами, які, як було показано, зменшують ризик розвитку вікової макулярної дегенерації сітківки і когнітивних порушень, а також захищає від серцевих захворювань. Для цього необхідно щодня вживати 28 г горіхів.

Арахіс

Арахіс багатий клітковиною і білком, які допомагають підтримувати почуття ситості. Арахіс має низький глікемічний індекс, а це означає, що він допомагають стабілізувати рівень цукру в крові. Жменя арахіс містить 180 калорій.

Змішані горіхи

Жменя (28 г) змішаних горіхів в день знижує ризик розвитку серцевих захворювань на 29%, а ризик смерті від раку – на 11%, відповідно до результатів недавніх досліджень. 30-річне дослідження 120000 людей також показало, чим частіше люди їли горіхи, тим нижчим був ризик передчасної смерті.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button