Земля

Змії можуть полювати зграєю

Це найстрашніший кошмар будь-кого, хто страждає від офідіофобії — патологічної боязні змій. Згідно з новим дослідженням, змії — не мисливці-одинаки, яким ми їх вважаємо. Насправді, деякі слизькі рептилії можуть об’єднуватися в групи, щоб збільшити ймовірність успіху під час полювання.


Під час дослідження Володимир Донець з Університету Теннессі в Ноксвілл (США) спостерігав за кубинським гладкогубим удавом — найбільшим наземним хижаком Куби — під час його полювання в печерах, де живуть кажани. Вчений виявив, що в печері виявлялося більше одного удава, змії об’єднувалися в команду і утворювали стіну біля входу в печеру — і успіх полювання був забезпечений.

«Таке групова полювання завжди було успішним, і чим більше було змій, тим менше часу йшло на те, щоб піймати кажана. Але якщо був тільки один удав, що йому не завжди вдавалося заволодіти здобиччю», — пояснюється в прес-релізі дослідження.

Згідно Донцю, лише невелика кількість з 3650 видів змій полюють групами і взаємодія між ними раніше не була доведена. «Можливо, що координована полювання — не рідкість для змій, але потрібно багато польових досліджень, щоб це довести», — говорить учений.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button