Всесвіт

Знайдений дивний радіосплеск: він ставить під сумнів те, що вчені про них знають

Вчені, що використовують телескоп ASKAP CSIRO національного наукового агентство Австралії, виявили швидкий радіосплеск Fast Radio Bursts (FRB) в сусідній галактиці. Дослідження ставить під сумнів те, що астрономи вже знають про те, як формуються ці загадкові явища.

Результати дослідження, опубліковані в The Astrophysical Journal, показали, що джерело міжзоряного вибуху знаходиться в набагато більш спокійному галактичному середовищі, ніж інші відомі події.

Вчені пишуть, що зазвичай вони спостерігали радіосплески в галактиках, що зіштовхуються і зливаються. Однак в цьому випадку, астрономи не спостерігали таких же чітких сигналів турбулентної галактики.

Сама «галактика-господар» здається незайманою, навіть тихою. Це говорить про те, що або масивна зірка, яка викликала швидкий радіосплеск, народилася якось інакше, або цей потужний сплеск був створений чимось зовсім іншим.

Радіотелескоп CSIRO ASKAP. Фото: Alex Cherney

Як пишуть автори дослідження, ключем до цього триваючого дослідження стала унікальна здатність телескопа аналізувати розподіл газу в галактиках, включаючи пошук сигнатур, які допоможуть астрономам краще зрозуміти загадкові космічні спалахи.

Швидкі радіосплески, від англ. Fast Radio Bursts — реєстровані радіотелескопами одиничні радіоімпульси тривалістю кілька мілісекунд невідомої природи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button