Всесвіт

Знайдено спосіб створення будматеріалів на Марсі без води

З кожним днем космічна експедиція на Марс стає все ближче. Але давайте уявимо, що перші колоністи вже дісталися на Червону планету і вирішили там влаштуватися. З чого їм будувати житла? Адже для виробництва бетону та цегли потрібна вода, яка на четвертій планеті від Сонця у великому дефіциті. На щастя, відповідь готові дати інженери NASA.


Як повідомляє журнал Scientific Reports, співробітники американського аерокосмічного агентства придумали досить простий спосіб створення на Марсі будівельних матеріалів. Спочатку планувалося використовувати технологію 3D-друку, яку в NASA розробляють вже не перший рік. Вона дозволяє використовувати місцеву породу для виготовлення необхідних матеріалів, але проблема полягає в тому, що для такого друку потрібна вода. На щастя, якщо вірити дослідженням, марсіанський ґрунт виявився ідеально пристосованим для виготовлення цегли завдяки присутності в ній частинок заліза, а для створення цегляних блоків сировину необхідно лише спресувати.

Вчений Брайан Чоу і його колеги з університету Каліфорнії в Ла-Хойї для розробки нової технології експериментували з аналогами марсіанського ґрунту, виготовленими з речовин від викидів вулканів на Гавайських островах і наночастинок заліза з додаванням деяких мінералів для того, щоб склад штучного ґрунту був максимально наближений до марсіанського. У ході експериментів при нагріванні до високих температур і дії великого тиску, вчені виявили, що отриманий матеріал по своїй міцності був порівнянний з армованим бетоном і обпаленою силікатною цеглою.

Найден способ создания стройматериалов на Марсе без воды
В ході подальших досліджень матеріалу фахівці з’ясували, що саме частки заліза відіграють ключову роль у формуванні структури матеріалу і навіть просте здавлювання ґрунту за допомогою преса змушує їх з’єднатися один з одним і утворити міцне з’єднання. Як відзначають експерти, якщо їх припущення вірні, то для марсіанського будівництва потрібен буде лише тривимірний принтер, здатний друкувати і пресувати цеглини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button