Всесвіт

NASA почне розробку місячних ресурсів на початку 2030-х

Американське космічне агентство збирається переробляти місячний грунт, щоб витягувати з нього воду, кисень, а потім — і цінні метали. За словами представника NASA, повноцінне «виробництво» повинні запустити вже в 2032 році.

NASA готується побудувати на Місяці постійну населену базу. Для постачання її водою, киснем, а можливо, і іншими цінними ресурсами, планують добувати і переробляти місцевий реголіт. За словами Джеральда Сандерса (Gerald Sanders) з Космічного центру імені Ліндона Джонсона, таке виробництво повинні запустити на Місяці вже в 2032 році. Про це він розповів на 26-му World Mining Congress (WMC2023), що проходить в ці дні в Австралії. Його слова наводить агентство Reuters.

У 2025 році американське космічне агентство готується відправити до Місяця першу за довгі роки пілотовану місію Artemis. На відміну від місій Apollo, на цей раз NASA збирається закріпитися на супутнику і побудувати там населену базу, яка послужить важливим перевалочним пунктом для наступних польотів — вже на Марс. Багато цінних матеріалів, необхідні для забезпечення роботи постійної бази, планують добути там же, на Місяці, включаючи кисень і воду, які можна витягувати з місцевого грунту.

Вже в листопаді нинішнього року NASA збирається відправити туди експериментальний апарат, який випробує технології буріння в рамках місії PRIME-1. У 2026 році на супутник Землі повинен висадитися напівавтоматичний зонд для збору зразків реголіту. А в 2032-му, за словами Сандерса, буде запущено повноцінне «підприємство» для переробки реголіту, вилучення кисню і води.

Надалі таке виробництво можуть розширити, щоб використовувати і цінні мінеральні ресурси супутника — наприклад, залізо і рідкоземельні метали. Сандерс зазначив, що видобуті матеріали можуть використовувати не тільки для потреб NASA: можливо, частина їх піде на продаж для комерційних компаній, зайнятих власними космічними проектами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button