Здоров'я

Дим сигарет з ментолом найбільш небезпечний для здоров’я, — лікар

Цигарки із ароматичними добавками планують заборонити. Невже вони шкідливіше, ніж міцні тютюнові вироби? Шість різновидів домішок – в чому їх небезпека?

Юні курці частіше вибирають цигарки із ароматичними та смаковими добавками. Домішки виконують різні завдання, не тільки маскуючи неприємні відчуття від тютюну, але і підсаджуючи споживачів на психологічні «гачки»

28-03-16-foto-600x338-1

Десертні

Наприклад, шоколад, какао, цукор, мед, ванілін, ромова есенція роблять смак більш звичним для початківця, «десертним». За даними міжнародних досліджень, психологічна залежність розвивається при цьому в 2 рази швидше, ніж зазвичай. Адже звичайні сигарети «працюють» зовсім інакше: злегка хвилюють, діють як легкий стимулятор. Вони не впливають на настрій так виражено, як алкоголь. Про заспокоєння можна говорити тільки тоді, коли стрес вже вганяє людину в нудьгу, і вона намагається «підхльоснути» себе. Мотиви «треба зосередитися», «немає сил, а треба працювати» для підлітків не актуальні. Тому курити звичайні сигарети їх змушує лише наслідування і бажання виглядати дорослішими. Але такі умоглядні речі не чіпляють так само потужно, як задоволення потреб. «Солодкі» ж тютюнові вироби сприяють виділенню ендорфінів, створюючи у вчорашніх дітей відчуття радості. Тому звикання розвинеться швидше.

«Фреші»

Друга група добавок — полуниця, персик, яблуко, вишня, лимонна есенція. Крім пом’якшення смаку тютюну і створення приємних смакових відчуттів, вони створюють ілюзію натуральності, свіжості продукту. Адже фрукти асоціюються у нас з здоровим і екологічним десертом. Згідно з дослідженнями, подібні сигарети курять довше, до самого фільтра, що, звичайно, приносить більше шкоди здоров’ю.

Лже-афродизіаки

Аромат троянди – розрахунок виключно на жіночу аудиторію, адже для чоловіків подібний шлейф запаху здається занадто тендітним, а якщо він виходить від партнерки – додає їй вік у сприйнятті супутника. Але для дам троянда – нагадування про розкоші, свята, жіночності. Адже коли дарують букети? І які компліменти при цьому говорять?

Психологи вирахували, що жінка або дівчина, що підсідає на подібні сигарети, підсвідомо хоче позбутися від самотності, стати привабливішою для протилежної статі. У цю ж групу можна записати відвертий афродизіак – корицю, якою також ароматизують деякі сорти тютюнових виробів. Але в поєднанні з тютюном запах насправді не є спокусливим.

П’янкі

Не всі знають, що мускатний горіх має наркотичні властивості, а у великій кількості може викликати галюцинації. Аромат червоного вина тим більше нагадує про алкоголь. Це – спосіб виробників тютюнових виробів посилити «гачок» і накласти залежність від інших наркотичних речовин на тютюнову.

«Травичка»

Мова йде не про наркотик, а про так звані фіто-сигарети. Бергамот, шавлія, базилік і багато інших добавок спочатку були покликані допомагати тим, хто хотів відвикнути від куріння. Найбільш просунуті підлітки вибирають трав’яні цигарки, адже вони позбавлені нікотину. Проблема в тому, що смол та інших шкідливих речовин у них не менше, ніж в звичайних сигаретах. А трав’яний аромат навіває спогади про цілющі настої, хоча на ділі про користь і мови не йде.

«Фризи»

Але найнебезпечніший варіант – ментол і подібні речовини, здатні «знеболити» горло, завдяки чому курець не відчуває роздратування слизової носоглотки від диму. Не відчуваючи, як звичайно, нікотин, люди довше затримують сигаретний дим в легенях. Крім того, такі ароматизатори розширюють бронхи і вплив тютюну на них потужніший. Ще небезпечніше, що так само вони впливають на кровоносні судини. Через що у любителів «сигаретного диму з ментолом» в 2 рази вищий ризик інсульту, ніж в інших курців, за даними американського Управління з контролю за харчовими продуктами і лікарськими засобами.

Натхнення: www.likar.info

Кнопка «Наверх»
Закрыть