Наука

Складних ДНК-роботів навчилися створювати дуже швидко

Дослідники розробили методику створення ДНК-нанороботів, яка дозволить синтезувати складні механізми за короткий проміжок часу.

Ohio State University

Раніше вчені могли проєктувати ДНК-роботів тільки у 2D, але і це займало велику кількість часу. Нове ПЗ обіцяє зробити цей процес простішим і зручнішим.

Біологи покладають на ДНК-нанороботів великі надії. Ці пристрої, імовірно, зможуть доставляти лікарські засоби в цільові органи, шукати й знищувати патогени в нашому організмі, а також допомогти в створенні наноелектронних пристроїв. Однак досі синтез таких структур на основі ДНК займав кілька днів, а їх функціонал був сильно обмежений.

Тепер американські дослідники розробили програмне забезпечення під назвою MagicDNA. Воно може допомогти створювати складні структури для біологічних роботів, такі як ротори й шарніри, які можуть рухатися і виконувати різні завдання, включаючи доставку ліків.

Програмне забезпечення має безліч переваг, які дозволять вченим створювати кращі, більш корисні нанопристрої й скоротити час їх впровадження в повсякденне життя. Однією з переваг є те, що ПЗ дозволяє дослідникам моделювати структуру майбутнього робота повністю в 3D. Більш ранні інструменти проєктування дозволяли створювати тільки 2D-моделі, що обмежувало складність структури майбутніх біологічних механізмів.

Поєднання цих двох факторів дозволяє підвищити складність загальної геометрії при збереженні точного контролю над окремими властивостями компонентів. Іншим ключовим елементом програмного забезпечення є те, що воно дозволяє моделювати роботу ДНК-пристроїв в реальному світі. Дослідники припускають, що в найближчі 5-10 років ми зможемо побачити практичні втілення цієї технології.

Дослідження опубліковано в журналі Nature Materials.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button