Різне

Знання — сила: 7 важливих фактів про єгиптян

Єгипет — стабільно популярний туристичний напрямок серед українців, адже місцеві курорти пропонують недорогий відпочинок у комфортабельних готелях, багату екскурсійну програму, гарний сервіс. Саме тому пакетні тури, зібрані на сторінці https://bronix.ua/tours/egypt, завжди мають попит. Але варто пам’ятати, що ця країна в плані звичаїв та менталітету дуже сильно відрізняється. До того ж туризм залишається головним джерелом прибутків Єгипту, що накладає свій відбиток на поведінку місцевих мешканців.

Топ-7 фактів, які важливо знати туристу

  1. Між добром та бізнесом. Загалом єгиптяни — ввічливі, спілкуються доброзичливо, хоча їхній стиль поведінки може здатися занадто експресивним. Одночасно жоден хазяїн магазину, гід або інший працівник туристичної сфери не відмовиться заробити на вас. Це може проявлятися в надмірній нав’язливості, різноманітних хитрощах. Проте особливо наполегливих хитрунів легко відлякати згадкою про туристичну поліцію. Виняток — працівники хороших готелів, які ніколи не будуть надокучати.
  2. Одягайтеся стримано. Якщо плануєте виходити за межі готельного комплексу, бажано надати перевагу вбранню, яке закриває плечі та ноги (щонайменше до коліна). Також уникайте обтислого одягу, що підкреслює фігуру. Жінок це вбереже від надмірної уваги темпераментних єгиптян, а чоловіків — від зауважень та сонячних опіків.
  3. Слідкуйте за лівою рукою. Річ у тому, що ця кінцівка в мусульман вважається «нечистою», тому не варто використовувати її для привітань, огляду товарів в магазинах тощо.
  4. Приготуйтеся до очікування. Єгиптяни живуть за «власним часом»: п’ять хвилин легко можуть перетворитися на дві години, і це вважається нормальним. Через це екскурсії, різноманітні заходи та персональні зустрічі часто відбуваються із запізненням. Нервувати та висловлювати обурення у такій ситуації недоцільно.
  5. Не поспішайте фотографувати. Якщо у вашому кадрі опиниться людина, необхідно підійти й ввічливо запитати дозволу на зйомку. Правило діє навіть на території курортів. Це необхідно, оскільки іслам забороняє створення зображень людей, проте вам все ж можуть не заперечити зробити фото.
  6. Не спокушайтеся на надто заманливі пропозиції. Якщо єгиптянин пропонує вам щось безкоштовно або «тільки показати товар», будьте готові попрощатися з доволі суттєвою сумою. Тому реагувати на таку активність, якщо ви не маєте наміру витратити гроші, не варто.
  7. Тримайте речі в безпеці. Готелі не відповідають за цілісність вашої власності в номері. На жаль, крадіжки в туристичних зонах не рідкість. Тому варто тримати гроші, документи, техніку в сейфі номеру.

Nack0J_eOQaBqpm10R4gN9z291wbWNh3I9KDpjl3hDsMrdhufTgEeQ2pxXfz3iCyTTRpLULBrDeRXe9mO9uNasFOqYrkJmzxvh3kMw_dbtzcT7oQWPt6WOBy-TmyCNlILuggHpfW

Короткі відомості про звичаї, суспільні правила, менталітет та просто реалії єгипетського побуту допоможуть вам вберегтися від неприємностей під час відпочинку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button