Людина

Знайдена генетична умова щасливого шлюбу

Дослідники Каліфорнійського університету стверджують, що задоволеність чоловіка і дружини відносинами в шлюбі багато в чому залежить від варіанту гена, присутнього у них.

Цей ген відповідає за рух в головному мозку нейромедіатора серотоніна. Згідно з повідомленням університету, результат дослідження розмістять в он-лайн в журналі психологічної асоціації Америки.

Група Роберта Левенсона 20 років працювала з більш ніж 150 подружніми парами. Кожні п’ять років подружжя розповідали психологам про емоційні відчуття шлюбу. Крім того, пари спілкувалися одні з одними і в лабораторних умовах, коли дослідники оцінювали їх справжні взаємини, вивчаючи вираз обличчя, «мову тіла» і тон голосу.

Учасники дослідження також здали зразки ДНК, автори роботи порівняли їх генетичний профіль, заявлений рівень задоволеності шлюбом і емоційну тональність.

Ген 5- HTTLPR, який грає ключову роль у нейромедіаторній серотонінергічній системі головного мозку, відповідальну за регуляцію настрою, більш відомого під назвою «ген щастя», від його варіативності і залежить кількість трансмісії серотоніну. Встановлено, що «короткий» варіант цього гена відповідає за знижене перенесення серотоніну, підвищуючи ризик появи депресії, а «довгий» варіант, навпаки, піднімає рівень транспортування «гормону радості», сприяючи більшому почуттю задоволеності життям.

Натхнення: www.eurosmi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button