Наука

В тілі людини, можливо, виявлений новий орган

У світі науки не кожен день трапляється відкриття, здатне дійсно здивувати не тільки маститих дослідників, але й далеких від наукового знання людей. Незважаючи на це, команді шведських вчених вдалося виявити в тілі людини особливий орган, відкриття якого може допомогти розширити наші уявлення про те, як ми відчуваємо біль, а також про те, як її полегшити.

Чому людина може відчувати біль?

Можливо ви вже знаєте, що ми з вами здатні сприймати усю палітру відчуттів, які відбуваються з нашою шкірою, завдяки спеціальним особливо чутливим закінченням наших нервових клітин. Дані клітини не покриті мієліном — своєрідною оболонкою, яка подібно стрічці, захищає клітини від пошкодження. Відсутність будь-якого покриття повністю відрізняє нервові клітини від клітин іншого типу. Незважаючи на це, всі нервові клітини в нашому організмі живі і мають здатність з’єднуватися з іншими клітинами, що називаються гліями. Якщо ж глії розташовуються поза центральною нервовою системою людини, то такі клітини в науці називаються шванівськими клітинами.

В теле человека, возможно, обнаружен новый орган
Схема будови клітини Шваннівської

У своєму інтерв’ю шведські дослідники розповіли, що під час проведення експерименту, що послужив основою для подальшого наукового відкриття, вони зіткнулися з особливим типом клітин — клітинами, дуже схожими на шваннівські, які утворили велику мережу з нервовими клітинами дещо іншим способом, ніж це спостерігалося раніше. Коли вченими були проведені нові експерименти на мишах, було виявлено, що подібні шваннівські клітини безпосередньо відповідають за наше сприйняття болю і подразнення. Нові клітини було запропоновано назвати ноціцептивними або рецепторами болю. Ноціцептори є посередниками між спинним мозком і головним мозком, дозволяючи живій істоті отримувати досвід болю, необхідний для еволюції організму.

Один з експериментів, проведений шведськими дослідниками, охоплював розведення мишей з подібними маловивченими клітинами в лапах, які могли бути активовані, коли миші піддавалися впливу світла. Як тільки запалювалося світло, миші, здавалося, поводилися так, як ніби їм було боляче, при цьому облизуючи себе або охороняючи свої лапи.

В теле человека, возможно, обнаружен новый орган
Лабораторні миші стали об’єктом нового дослідження

Завдяки тому, що ці клітини поширюються по всій шкірі у вигляді складно пов’язаної системи, автори стверджують, що дане скупчення клітин повинно розглядатися я єдиний орган. Іншими словами, чутливість до болю може виникати не тільки в нервових волокнах шкіри, але і в новій виявленій частині тіла.

Незважаючи на те, що відкриття ноціцептивних клітин було вперше зроблено на мишах, вчені вважають, що цей орган цілком може існувати в людському тілі. Якщо це так, то подальше детальне дослідження зможе допомогти людям перемогти найскладніші види хронічного болю, давши людині можливість вести повноцінне життя, не вдаючись до сильнодіючих знеболюючих.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button