Земля

Біолог з США зняв в Перу незвичайну істоту

Вкрай дивну істоту виявив біолог з США під час своєї поїздки в Перу. Крім моторошного виду, жива маса з десятків хробакоподібних істот ще й вела себе не цілком звично.


Відео було зроблено 27-річним американцем по імені Адам Померанц, біологом з Каліфорнійського університету в Берклі, в Національному заповіднику Тамбопата (Перу). Кадри демонструють, як кілька десятків личинок збилися в грудку, що віддалено нагадують восьминога з величезною кількістю коротких товстих щупалець, які починають рухатися, варто тільки камері трохи до них наблизитися.

Адам пояснив, що насправді загадкова істота представляє собою збіговисько личинок пильщика, які збилися в купу з метою “самооборони”. За словами молодої людини, це такий еволюційно сформований захисний механізм. “Я ніколи не бачив нічого подібного і був глибоко вражений, – розповідає Адам. – Я постукав по дереву і був просто ошелешений їх колективною захисною поведінкою.”

“Самотня личинка пильщика може легко стати здобиччю голодного птаха або павука, – пояснює молодий вчений суть незвичайної захисної поведінки, – тож, мабуть, у великій згуртованій групі допомагає їм переживати атаки. Рухаючись в унісон, вони здаються більш великою твариною, що може відлякати потенційного хижака”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button