Всесвіт

Вчені: Темна матерія може виявитися залишками мертвих планет і зірок

Астрофізики припустили, що темна матерія може бути звичайною і невидимою речовиною, а не екзотичною частинкою. Такі скупчення в космосі згідно з цією теорією є лише залишками мертвих планет і зірок.

Всі зірки, галактики і туманності, видимі за допомогою телескопів, складають всього 4% від всієї маси спостереженого Всесвіту. Велика його частина складається з так званої «темної матерії», яка не випромінює видиму енергію. Однак, вона проявляє себе гравітацією, подібно до того, як магніт під столом притягує скріпки і шпильки.

Невелика кількість ТМ являє собою звичайну або «баріонну» речовину. Це охоплює об’єкти, відомі під загальною назвою MACHO (Масивні Астрофізичні Компактні Гало-Об’єкти). Це можуть бути чорні діри, нейтронні зірки, коричневі, білі, червоні карлики, і дуже маленькі планети. Всі вони в тій чи іншій мірі є «залишками» мертвих зірок. Хоча ці об’єкти випромінюють недостатньо світла, їх можна виявити при проходженні біля космічних тіл.

Є проста причина, чому астрономи цікавляться темною матерією. Маса Всесвіту визначає його долю. Він почав розширюватися під час Великого вибуху і продовжує робити це по сьогоднішній день. Точна відповідь дасть зрозуміти, що станеться з людством через кілька мільйонів або мільярдів років. Більшість пошуків ТМ сфокусовано на гало Чумацького шляху: сфері навколо «плоского» основного диска. Природа «небаріонної» темної матерії більш загадкова. Вона може складатися з частинок, які рідко або ніколи не взаємодіють з нормальною матерією. Важливість відкриття загадки збільшилася після виявлення того, що розширення Всесвіту прискорюється.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button