Людина

Звичка важливіша сили волі

Згідно дослідженню, опублікованому у виданні Journal of Personality and Social Psychology, вироблення правильного стилю поведінки, просто кажучи звичок, набагато важливіше, ніж спроба керувати собою за допомогою сили волі. Вчені вважають, що в цілому нескладна методика формування звичок може поміняти життя набагато сильніше, ніж надія на самоконтроль.

Стрес і втома можуть перетворити нас на «зомбі», але дослідження вчених з Університету Південної Каліфорнії показує, що «зомбі» не обов’язково поводяться погано: переїдають, безперервно займаються шопінгом і т.п. Ми можемо перетворити нашу слабкість на силу і навіть у стані важкої депресії підтримувати правильний спосіб життя.

На основі п’яти експериментів, дослідники доходять висновку, що ми маємо обмежену здатність до саморегуляції, яка не дозволяє нам контролювати свої дії в періоди депресії або сильної втоми.

Однак, експерименти показали, що в період занепаду сил зберігаються наші звички, і не тільки погані, але і хороші. Виходить, що депресія не обов’язково зіштовхує людини у прірву обжерливості та інших проявів гедонізму і саморуйнування. Якщо завчасно сформувати позитивні звички, на зразок здорового сніданку або походів в спортзал, то навіть в період депресії ми будемо слідувати нашій позитивній програмі. Це не тільки підтримає здоров’я у важкі періоди, але і допоможе вийти з них і змінити життя на краще.

Дослідження вчених показує, що ми часто помиляємося, намагаючись контролювати свою поведінку за допомогою сили волі. Але в деяких випадках самоконтролю недостатньо і найкраще формувати хороші звички – вони збережуться і будуть працювати навіть тоді, коли ми втомилися і не зможемо себе контролювати.

Наприклад, в одному експерименті протягом семестру студентам-добровольцям обмежили час сну. В результаті звички студентів загострилися: ті, хто їли нездорову їжу, стали їсти її ще в більших кількостях. Але одночасно спостерігалося і зворотнє, наприклад ті, хто читали газети вранці, робили це навіть в умовах браку часу.

Дане дослідження показує, що сучасні методики профілактики негативних станів помиляються, коли намагаються спиратися лише на силу волі людини. Кращим способом запобігти захворюванню є створення відповідних звичок, які стануть надійною страховкою в будь-якій життєвій ситуації.

Натхнення: rnd.cnews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button