Людина

Звички підлітків, які негативно впливають на зуби

У підлітків існує безліч, на перший погляд, безневинних звичок і уподобань, які можуть призвести до розвитку карієсу, появі болю та чутливості зубів. Доктор Лінда Видон, директор стоматологічної клініки Массачусетса, розповідає про найбільш поширені з них.

podristki-istomatologiya_450

Питна вода в пляшках

Підлітки вважають за краще пити воду з різного роду пляшок з різних причин. Однак бутильована вода не містить належну кількість фтору і мінеральних речовин, необхідних для емалі зубів. Якщо підліток воліє воду в пляшках слід, як мінімум, придбати фторвмістиму зубну пасту.

Спортивні та кислотовмістні напої

Дані напої містять велику кількість кислот, які «роз’їдають» емаль. Підлітки часто стають жертвами ерозій емалі, які з’являються внаслідок вживання великої кількості кислотовмісних напоїв. Якщо відмовитися від прийому спортивних напоїв і соків неможливо, слід після прийому полоскати рот водою, щоб видалити непотрібну кислоту.

Пірсинг в порожнині рота

Пірсинг губ, щік, язика, так звані «смайли» можуть привести до серйозних пошкоджень (сколів емалі, появи рецесії і чутливості зубів) і розвитку інфекцій.

Відбілювання зубів

Кумири сучасної молоді мають сліпучу білосніжну «голлівудську» усмішку. У результаті багато підлітків звертаються за відбілюванням зубів. Бажаючи досягти досконалості, вони втрачають почуття міри. Занадто часті сеанси відбілювання можуть серйозно пошкодити емаль зубів і викликати її руйнування. Крім того розвивається надмірна чутливість зубів, особливо від гарячої та холодної їжі.

Читайте також: Карієс молочних зубів

Слід пам’ятати, що відбілювання це не регулярна процедура. Воно повине здійснюватися тільки після консультації у лікаря-стоматолога і супроводжуватися чітким дотриманням усіх інструкцій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button