Земля

Зимові торнадо стали сильнішими

Нове дослідження показує, що зимові торнадо, подібні до тих, що недавно обрушилися на 5 штатів США, швидше за все, будуть ставати все сильнішими в міру збільшення середньої температури на Землі.

Поєднання збільшеного шляху торнадо з посиленням швидкості вітру означає, що деякі рідкісні зимові торнадо, які вже сьогодні вбивають чимало людей, матимуть в дев’ять разів більшу потужність до кінця століття, якщо рівень вуглекислого газу продовжить зростати. Про це говорить дослідження, представлене на конференції Американського геофізичного союзу.

Дослідження розглядає силу, а не частоту великих торнадо в міру прогресування зміни клімату. “У майбутньому існує ймовірність збільшення інтенсивності подій подібного роду через зміну клімату, – сказав автор дослідження Джефф Трапп, керівник відділу атмосферних наук в Університеті Іллінойсу в Урбані-Шампейні. – Незважаючи на це, ми вважаємо, що такі торнадо все ще будуть рідкісними гостями».

У найгіршому сценарії, до якого раніше йшов світ, Земля потеплішає ще на 3,3 градуса за Цельсієм або близько того до кінця століття. Автори нової роботи планують найближчим часом провести моделювання на основі сценарію, ближчого до поточної ситуації з викидами вуглекислого газу і потеплінням до 2100 року до 3,2°с.

Але вже зараз дослідники виявили великі зміни в зимових торнадо, зокрема, значно довші і широкі треки і збільшення швидкості вітру приблизно на 14%, що в сумі призвело до дев’ятикратного збільшення потужності природного явища. За словами вчених, потужність весняних штормів збільшилася в 1,5 раза.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button