Главная / Людина / 12 найщедріших мільйонерів – чому вони віддають гроші?

12 найщедріших мільйонерів – чому вони віддають гроші?

 
 

Уоррен Баффетт і Білл Гейтс, Джон Бон Джові, Марк Беніофф та ще 8 американців, які не шкодують витрачати нажиті мільярди на доброчинність: що вони думають про себе і свої пожертвування

Американський журнал Forbes провів саміт з філантропії — на нього були запрошені найбагатші американці зі списку Forbes 400. Приїхали 186 мільярдерів, які не шкодують витрачати нажите добро на благодійність. У перерві роботи саміту 12 найщедріших мільярдерів Америки зібралися в кімнаті піклувальників Нью-Йоркської публічної бібліотеки, де протягом 15-хвилинної фотосесії був зроблений груповий знімок. Сукупні статки людей, зображених на фото, — астрономічні $126 млрд. Що змушує їх віддавати гроші на благодійність в таких обсягах? Forbes зібрав пояснення 12 найщедріших мільярдерів.

Джон Бон Джові, №25 в списку найбільш впливових світових знаменитостей Forbes

«Краща благодійна діяльність передбачає взаємність», — упевнений рок-музикант. У Нью-Джерсі він відкрив ресторан Soul Kitchen з вишуканим інтер’єром (вишукані скатертини, срібні прилади…) і незвичайним підходом: жебраком клієнтам у ньому пропонують посильну роботу за їжу. А багатим подають меню без цін — вони заплатять стільки, скільки вважатимуть за потрібне. «Ми намагаємося зробити людей сильнішими, адже вони відчувають себе частиною чогось», — каже співак.

Уоррен Баффетт, №2 в списку найбагатших американців, статок $44 млрд

«Уявіть зірку бейсболу Алекса Родрігеса: він може пропустити дві третини ударів, але зате третину відіб’є на славу. Так само і в благодійності: вас не повинен турбувати той факт, що одна з п’яти, дві з п’яти або навіть чотири з п’яти задумок не спрацювали так, як ви очікували. Якщо спрацює одна і змінить життя мільйонів, ви будете почувати себе дуже добре», — говорить Баффет. Він витрачає на благодійні цілі до 99% свого багатства, йому належить найбільша разове пожертвування в 2012 році – $1,5 млрд у фонд Білла і Мелінди Гейтс.

Девід Рубінштейн, співзасновник Carlyle Group, №139 у списку найбагатших американців, статок $2,9 млрд

«Моя теорія благодійності проста. Перше — егоїзм. Ніхто з тих, хто жертвує гроші, не говорить, що відчуває себе після цього жахливо. Навпаки, ви відчуваєте себе краще. А коли ви відчуваєте себе краще, ви будете довше жити, тому що емоційне здоров’я краще. Друге — ви реально можете комусь допомогти. І в третіх, так ви можете потрапити швидше в рай. Останнє я поки не можу довести, але навіщо даремно ризикувати?» — каже Рубінштейн. Не так давно він пожертвував $7,5 млн на реставрацію 169-метрового Монумента Вашингтона, пошкодженого в результаті землетрусу.

Марк Беніофф, №277 в списку найбагатших американців, статок $2 млрд

Творець Salesforce Марк Беніофф дуже багато заробляє. І охоче витрачає на благодійність. Разом з дружиною Лінн вони пожертвували $100 млн на створення дитячої лікарні при Каліфорнійському університеті в Сан-Франциско.

Марк Андріссен і Лаура Арріладжа-Андріссен, Марк — №10 в списку кращих венчурних інвесторів Forbes

Разом з дружиною Лаурою Арріладжа-Андріссен пожертвували $27,5 млн на центр швидкої медичної допомоги в Стенфорді. Обіцяє віддавати половину доходів від вкладення капіталів на філантропію протягом усього життя.

Опра Уїнфрі, №139 у списку найбагатших американців, статок $2,7 млрд

Опра Вінфрі відкрила на свої кошти школу для дівчаток в Південній Африці. На першому випуску вона піднялася на сцену й сказала випускницям: «Вже багато років мене запитують, чому у мене немає дітей. Тепер я знаю відповідь».

Стів Кейс, засновник AOL, №331 в списку найбагатших американців, статок $1,5 млрд

«Є три різні способи віддавати. Перший — давати гроші, виписуючи чеки, що важливо. Другий — віддавати свій час і пристрасть справі. І третє — віддавати свою репутацію, використовуючи свої зв’язки і прагнучи з’єднати людей», — переконаний Стів Кейс. Разом з дружиною Джін він заснував фонд, який намагається пов’язати інтернет і соцмережі з благодійністю.

Білл Гейтс і його дружина Мелінда Гейтс. Гейтс — №1 у списку найбагатших американців, статок $59 млрд

«Найкраще — змусити людей подивитися навколо себе. Якщо ви підштовхнете кого-небудь поїхати в Африку і побачити поруч неймовірну красу і жах того, що відбувається з дітьми, наприклад, при малярії, то це змінить їх. Треба їхати і дивитися», — дають рецепт благодійності Білл і Мелінда Гейтс. Вони пожертвували на благодійність $28 млрд.

Леон Блек, №107 в списку найбагатших американців, статок $3,4 млрд

«5 років тому у моєї дружини був діагностований рак. Виявилося, це помилковий діагноз. Пережите було жахливим. Але після цього ми вирішили, що варто вкладати кошти у вивчення раку», — ділився своїм досвідом Леон Блек. Крім пожертвувань на медичні дослідження, вони виписали чек на $48 млн на створення центру візуальних мистецтв в коледжі в Дартмуті.

Пітер Пітерсон, №1119 у списку світових мільярдерів, статок $1 млрд

«Бажайте тільки те, що викликає у вас пристрасть. Тому що в проекти ви вкладаєте не тільки фінансовий капітал. Але і людський капітал. А натхнення і енергія збільшують ефективність того, що ви робите», — упевнений Пітер Пітерсон, один з творців Blackstone Group.

Натхнення: http://www.fresher.ru/

 
comments powered by HyperComments