Інтернет

Колапс інтернету очікується через вісім років

Зручному життю, пов’язаному з розвитком інтернету, скоро може настати кінець. Пропускна здатність каналів зв’язку в найближчі роки перестане справлятися зі зростаючою потребою населення планети в «швидкій» інформації, попереджають вчені. Існує ймовірність, що оптоволоконні кабелі не витримають навантаження на мережу.

02-05-15-foto-600x400-1

Провідні інженери, фізики та представники телекомунікаційних компаній зберуться в Королівському товаристві Лондона, щоб обговорити, яким чином можна запобігти кризі глобальної мережі, яка, на їхню думку, може настати через вісім років, пише The Daily Mail.

[ads2] Розквіт інтернет-телебачення, включаючи прямий ефір, а також зростання потужності комп’ютерів посилив навантаження на сервери і мережу кабелів до критичної позначки. До них в останні роки додалися численні смартфони та планшети, яким теж потрібен швидкий інтернет.

За останнє десятиліття інженери зуміли збільшити пропускну здатність оптоволоконних кабелів в 50 разів. У 2005 році максимальна швидкість інтернету досягала 2 мегабіт в секунду. Сьогодні широко поширена швидкість 100 мегабіт. Але вчені стверджують, що потужність інфраструктури досягла свого піку: кабелі не зможуть пропускати більший обсяг інформації.

Як заявив співорганізатор зборів Королівського товариства професор Ендрю Елліс, врятувати інтернет від глобального колапсу може лише його істотне подорожчання. «Ми в лабораторії досягли можливої межі: оптоволоконні кабелі не пропустять більшого обсягу даних. Інтенсивність даних так велика, що намагатися збільшити пропускну здатність – це все одно що намагатися закрити сонце. Розвиток ринку залишає нам від шести до восьми років. Але протягом восьми років ми не зможемо вирішити цю проблему. Попит миттєво наздоганяє пропозицію і зростає з кожною хвилиною. Дуже важко бути попереду; це вдавалося нам кілька років, але сьогодні ми досягли точки, з якої далі йти нікуди », – сказав учений.

Елліс зазначив, що ціни на інтернет будуть стрімко рости до тих пір, поки не вдасться знайти радикальне рішення.

Оптичні волокна – це гнучкі прозорі трубки товщиною менше людської волосини, які виготовляють з матеріалів з властивостями скла або полімерів. Інформація, перетворюючись в світлові хвилі, надходить по кабелю одержувачу і трансформується назад в інформацію. Обсяги світла, який може переносити кабель, великі, але обмежені. Дотепер із зростанням попиту інтернет-компанії просто посилали все більші обсяги даних по кожному кабелю до тих пір, поки ті не досягли меж своєї потужності.

Читайте також: 

Компанії можуть прокласти додаткові кабелі, але це подвоїть вартість інтернету. Більш того, передача даних вимагає стільки ж електроенергії, скільки авіаційна промисловість, і становить 2% світових енергетичних витрат. В цілому ж інтернет-індустрія споживає близько 8% світової електроенергії. Зі збільшенням швидкості інтернету і прокладанням нових кабелів росте і витрату електрики.

«Якщо ми збільшимо оптоволоконну мережу, то років через 15 залишимося без електрики, – вважає Ендрю Елліс. – Населенню доведеться зробити вибір: дорога електроенергія для електромобілів або інтернет».

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments