Головна / Людина / Як приборкати три основних стресора в житті

Як приборкати три основних стресора в житті

Бувають моменти, коли стрес накопичується і несподівано наповнює собою все – робочий простір, будинок, спортзал і навіть парк за рогом. З таким станом непросто боротися, але і жити з ним абсолютно неможливо. Треба зупинитися і подумати над тим, як же ми так безнадійно дозволили стресу заволодіти нами. Найімовірніше, почалося це падіння з трьох основних стресорів: грошей, роботи і здоров’я.

Давайте розглянемо кожен окремо і постараємося вивести ряд правил, дотримуючись яких стрес вдасться утримати на відстані витягнутої руки. Але пам’ятайте, руку потрібно тримати витягнутою завжди, інакше всі зусилля нанівець.

Гроші

Борги і гроші — ось дует, який своїми жалібними завиваннями буде супроводжувати ваші безсонні ночі. Ні для кого не секрет, що гроші є найчастішою причиною стресу. Можна сипати кліше на кшталт: гроші не головне, і щастя не купиш, але нам нікуди не дітися від того факту, що фінансове благополуччя – основа сучасної піраміди Маслоу. В період економічної кризи особливо зростає тиск, і ми прагнемо заробити більше, витрачати менше, намагатися не загрузнути в боргах і кредитах.

Як впоратися з цим стресором?

Ось кілька простих порад про те, як завжди тримати своє фінансове становище під контролем і тим самим знизити рівень загальної напруги.

1. Записуйте і регулярно переглядайте, на що ви витрачаєте гроші. Не можна сподіватися на успішне майбутнє, не підозрюючи, куди йдуть кошти для його досягнення.
2. Складіть бюджет і строго дотримуйтеся його.
3. Не забувайте про борги і складіть план їх погашення. Це допоможе вам з радістю дивитися в майбутнє.
4. Відмовтеся від непотрібних речей і економте на покупках. Однак не варто перетворюватися в абсолютного аскета і обмежувати себе у всьому, так стане ще гірше.

Робота

Рано чи пізно нам, простим смертним, доводиться працювати на корпорацію, або в невеликій компанії, а можливо, і на себе. Навіть якщо робота приносить нам задоволення, постійні проекти, терміни і робота в колективі здатні час від часу захоплювати занадто велику частину нашої життєвої енергії. А кому ми потрібні втомленими і перепрацьованими?

Багато роботодавців стверджують, що хороші працівники не ті, хто день у день по вуха в роботі і готові сидіти в офісі по ночах, а ті, хто вміє правильно збалансувати роботу й особисте життя так, щоб їх енергії вистачило на відмінні результати у всіх сферах.

Як навчиться цього балансу?

1. Пам’ятайте про свої ліміти. Ніхто не витримає постійний десятигодинний робочий день з посмішкою на обличчі. Обмежуйте навантаження, робіть перерви, влаштовуйте вихідні.
2. Плануйте ваші проекти, виділяючи необхідний час на їх виконання. Розділивши проект на складові частини, ви легше будете з ним справлятися, зможете уникнути тиску в стислі терміни.
3. Виділяйте робочий час для планування та організації робочого процесу. Витрачені на це півгодини зможуть заощадити вам купу нервів і часу в подальшому.
4. Визначте свою систему продуктивності і дотримуйтеся її. Таким чином, ви зможете відслідковувати прогрес і те, що ще необхідно зробити.

Здоров’я

Якщо ваше здоров’я стає причиною підвищеного стресу, то потрібно негайно вживати заходів. Недарма кажуть, що зі здоров’ям не жартують. Небажання підтримувати свій організм у формі може виявитися причиною частих візитів до лікаря, додаткових витрат і абсолютно реального страху не дожити до певного віку.

Це непотрібний стрес, і його неважко уникнути, дотримуючись елементарних правил здорового способу життя. Звичайно, у кожного своя думка про те, яка дієта є більш корисною і які заняття більш ефективні. Головне, прийняти рішення вести здоровий спосіб життя і не відступати від нього.

Як підтримувати організм в хорошій формі?

Вибір дієти та форми фізичної активності – справа вкрай індивідуальна, але є кілька загальних принципів, дотримуючись яких можна значно знизити рівень турботи про своє здоров’я.

1. Гуляйте як можна більше. Година ходьби в день додасть тонус не тільки тілу, а й мозку.
2. Їжте корисну їжу. Якщо ви не можете відразу визначитися з дієтою або зовсім не хочете її дотримуватися, то для початку відмовтеся від явно шкідливих продуктів, наприклад фастфуду, оброблених напівфабрикатів і їжі, що містить багато хімічних добавок і підсилювачів смаку. Намагайтеся харчуватися натуральними продуктами.
3. Вправляйтеся. Час від часу проводіть ряд тренувань високої інтенсивності, для цього не потрібно купувати абонемент у спортзал, досить пари гантелей і хороших кросівок. Заняття спортом змушують мозок виробляти ендорфіни, які нормалізують емоційний стан і відмінно допомагають боротися зі стресом.
4. Раз на рік проходите повне обстеження.

Крім цих трьох, навколо нас ще безліч стресорів, але впоравшись з «великою трійкою», розібратися з рештою ви зможете без особливих проблем.

Натхнення: fb.ru