Главная / Здоров'я / 6 ознак, що ваше серце ось-ось відмовить

6 ознак, що ваше серце ось-ось відмовить

 
 

Ви напевно знаєте найбільш часту ознаку інфаркту – біль в грудині. Але насправді до цього страшного симптому, ви пропускаєте інші. Саме тому хвороба серця погіршується, і замість того, щоб вчасно запобігти небезпеці, доводиться мчати на швидкій в лікарню! Які сигнали посилає ваше серце?

1. Поява болю чи скарг

Якщо раніше ви могли піднятися по сходах без зупинки або довго косити траву, а тепер змушені зупинятися через головну біль, задишки, серцебиття або біль, значить, прийшов час зайнятися своїм серцем. Коли у відповідь на повсякденну активність робота серця змінюється – це попередження про небезпеку.

Що робити: будьте уважні до себе і не списуйте симптоми на вік або погану фізичну форму. Зверніться до лікаря і, при необхідності, пройдіть відповідне обстеження.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
2. Еректильна дисфункція (імпотенція)

Вважається, що причиною еректильної дисфункції є вік або втрата інтересу до жінки. Проте в більшості випадків стає причиною порушення кровообігу, зумовлене атеросклерозом. Згідно з даними австралійського дослідження, проведеного в 2013 році, чим гірша еректильна дисфункція, тим вищий ризик ранньої смерті від серцево-судинного захворювання. Результати інших досліджень свідчать про те, що у чоловіків з еректильною дисфункцією серцево-судинні захворювання зустрічаються в 2 рази частіше.

Що робити: не соромтеся розповісти лікарю про проблеми з ерекцією, тільки так ви зможете встановити причину проблеми. Такі препарати, як віагра, тільки усувають симптоми, але не впливають на причину захворювання.

3. Серцебиття

Якщо серцеві скорочення перестають бути регулярними і набувають хаотичний характер, мова може йти про порушення ритму серця, яке носить назви фібриляція передсердь. Причиною такого порушення може стати «синдром вихідного дня»: велика кількість алкоголю, переїдання і недосипання. Фібриляція передсердь може з’явитися в той же день або через 12 годин і супроводжується неприємними відчуттями в грудях і запамороченням.

Що робити: розкажіть лікарю про те, що вас турбує. Для того щоб поставити діагноз, необхідно виконати ЕКГ або провести добове моніторування ЕКГ.

4. Набряки на ногах

Збільшення щиколоток і гомілок у розмірах свідчить про накопичення рідини в тканинах, тобто про набряки. Вони можуть носити тимчасовий характер, наприклад, при вагітності, надмірному споживанні солі або прийом певних препаратів. Однак набряки можуть бути симптомом серцево-судинних захворювань, що вказує на порушення насосної функції серця.

Що робити: звернутися до лікаря і розповісти йому про набряки. Особливо уважними повинні бути пацієнти з цукровим діабетом, оскільки він збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Читайте також: 

5. Запаморочення

Запаморочення може бути викликано різними причинами, у тому числі серцево-судинними захворюваннями, такими як порушення ритму або ураження клапанів серця. Запаморочення є симптомом аортального стенозу, при якому відбувається звуження отвору аортального клапана і до головного мозку надходить недостатня кількість крові. У деяких людей запаморочення виникає при різкому переході з положення «лежачи» у положення «стоячи» через падіння артеріального тиску.

Що робити: зверніть увагу на симптоми, які супроводжують запаморочення: задишка, слабкість при фізичному навантаженні, втрата свідомості, біль у грудях. Одноразова втрата свідомості може бути абсолютно нешкідливою, тоді як повторювані епізоди вимагають звернутися до лікаря.

6. Облисіння і характер

Хоча в невеликих дослідженнях виявлено зв’язок між облисінням, характером і серцево-судинними захворюваннями, ні те, ні інше не вказує на проблеми з серцем (на відміну від інших симптомів, представлених вище). Вважається, що у злих людей, серцево-судинні захворювання розвиваються частіше, хоча це спірне питання.

Що робити: заспокойтеся і не переживайте через випадіння волосся. Для того щоб зрозуміти, що організм подає вам сигнал про небезпеку, необхідно його як слід вивчити.

Натхнення: http://www.zdorovieinfo.ru/

 
comments powered by HyperComments