Главная / Людина / Актриса — «відлюдниця»: 7 фактів про Ґрету Гарбо

Актриса — «відлюдниця»: 7 фактів про Ґрету Гарбо

18 вересня виповнилося 111 років від дня народження Ґрети Гарбо. Велика актриса виросла в убогості, пішла з кар’єри в 36 і ввела моду на чоловічий костюм. Ці та інші цікаві факти про шведську красуню — в нашому матеріалі.

bez-nazvaniya-1-_603x449

1.Ґрета Гарбо росла в злиднях

Легенда: батько Кеті (так Ґрету називали домашні) прибирав в міських туалетах. Факт: Густафссон (справжнє прізвище Гарбо) росла в жахливій бідності. Коли батько помер, Ґреті було всього 14, але їй довелося піти зі школи і почати заробляти. Спочатку вона працювала в стокгольмській перукарні, потім в універмазі, де почала зніматися для рекламних роликів. Гарбо пощастило: її помітили, запросили зніматися в кіно, а потім і зовсім покликали до Голлівуду.

2.Зовнішність шведки надихала легендарного візажиста Макса Фактора

На зйомках однієї з картин гримером Ґрети Гарбо був легендарний Макс Фактор. Візажист порадив актрисі зробити акцент на очі — наносити на повіки тіні і обов’язково фарбувати вії.

3.Вона була голлівудським «відлюдником»

Одна з найяскравіших актрис Голлівуду пішла з кіно в 36. Причини невідомі. Є припущення, що Ґрету могли засмутити не надто вдалі зйомки в комедійному — незвичному для неї — жанрі (фільми «Дволика жінка», «Ніночка»). Актриса не просто відмовилася від зйомок: вона закрилася від усіх, взяла псевдонім Ґаррієт Браун, перестала з’являтися на публічних заходах, не давала інтерв’ю. Навіть папараці ловили її з намагою. А от журналістам порталу хочу.уа завжди вдається отримувати свіжі, цікаві новини та інтерв’ю зірок шоу бізнеса.

«Я незграбна, соромлива, боязлива, вся засмикана, і мені соромно за мій англійський. Саме тому я звела навколо себе непробивну стіну і живу за нею, відгородившись від усього світу. Бути зіркою — нелегка справа, що вимагає багато часу»

bez-nazvaniya_603x459
4.Актриса втекла з власного весілля

Ґрета Гарбо і Джон Ґілберт зустрілися на зйомках «Анни Кареніної». Кульмінацією яскравого роману стали заручини — хоч Гарбо і сказала «так» лише з третього разу. Однак за кілька днів до весілля актриса передумала: за чутками, вона втекла прямо з особняка свого нареченого. Гілберт сподівався, що вона повернеться, не став скасовувати весілля і чекав свою кохану кілька годин. Безрезультатно.

«У мене ніколи не було ні найменшого бажання вийти заміж. Не можу собі уявити, щоб хтось повів мене до вівтаря. Я не з тих, кого можна кудись повести за собою»

5.Гарбо вкрала чоловіка у подруги

Американський модельєр російського походження Валентина Саніна-Шлеє створювала для Гарбо костюми — так і подружилися. А одного разу актриса познайомилася з чоловіком Валентини, Джорджем Шлеє. Той закохався: супроводжував зірку в поїздках, спілкувався замість неї з шанувальниками … Дружбі з Валентиною, зрозуміло, прийшов кінець.

6.Гарбо не була «Дюймовочкою»

На фотографіях Гарбо виглядає тендітною і витонченою. Насправді ж у актриси був 42-й розмір ноги, ріст майже 180 сантиметрів, широкі плечі, сутулість. Власною зовнішністю Гарбо була незадоволена з дитинства.

«У дитинстві всюди, куди б я не прийшла, на мене показували пальцем. Я була великою, просто величезною.»

7.Ґрета однією з перших наділа чоловічий костюм

У звичайному житті Гарбо часто одягала чоловічий костюм — вільні брюки, піджак. А на ногах у неї найчастіше можна було побачити черевики на плоскій підошві. Ці, здавалося б, не створені для жінок речі, так підходили Гарбо! Її стиль почали копіювати, в магазинах жінки все частіше просили штани, «як у Гарбо».

 

 
comments powered by HyperComments