Людина

Вчені з’ясували, як сприймають Біблію люди без освіти

Група дослідників з США поставила перед собою мету з’ясувати, як люди, що не мають хорошої освіти, сприймають Біблію. Виявилося, що ця категорія віруючих схильна тлумачити Біблію буквально.

1-26-01-2015-600-408

Ні вчені, ні священнослужителі не мають єдиної точки зору щодо Святого Письма. В силу цього багато викладених в Біблії аспектів можуть сприйматися по-різному. Буквальне тлумачення біблійного тексту називають біблійним літералізмом. У цьому випадку алегорія, літературний вимисел, а також міфологічні аспекти залишаються поза Святого Письма.

[ads2] Експеримент торкнувся кореляцію між сприйняттям тексту Біблії і утворенням того чи іншого прихожанина. У певному сенсі результати досвіду виявилися передбачуваними – чим гіршу освіту здобула людина, тим більше вона була схильна до біблійного літералізму. Дослідження дозволило виявити чіткий взаємозв’язок між освітою і тлумаченням біблійного тексту.

У Середні століття багато богословів прагнули відшукати чотири значення біблійного тексту: буквальне, алегоричне, моральне і духовне / містичне. Причому буквальне значення часто мало найменшу вагу. Цікаво, що прихильники Реформації, навпаки, робили акцент на буквальному розумінні Святого Письма.

Читайте також: 12 причин, чому корисно читати книги

Навіть у XXI столітті популярність Біблії залишається дуже високою. За даними британського дослідження The Folio Society, Біблія посіла перше місце (37% опитаних) в списку найбільш значущих для людства книг. А ось «Походження видів» Чарльза Дарвіна дісталася друга сходинка рейтингу.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button