Главная / Людина / Асирійські воїни страждали від посттравматичного синдрому

Асирійські воїни страждали від посттравматичного синдрому

 
 

Описуючи битву при Марафоні в 490 р до н.е., грецький історик Геродот записав історію про людину, яка осліпла після того як під час битви стала свідком смерті свого товариша (Геродот, VI, 117). До недавнього часу вважалося, що це найраніше відома згадка про явище, яке в сучасній медицині називається посттравматичним стресовим розладом.

14-02-15-foto-600x560-1

Але нещодавно група вчених заявила, що знайдено ще більш рання згадка симптомів посттравматичного стресового розладу, датоване часом між 1300 до н.е. і 609 р до н.е. Вони опублікували свої висновки в журналі «Early Science and Medicine» у статті з філософською назвою «Немає нічого нового під сонцем».

Воїни в Стародавній Ассирії (сучасний Ірак) були зобов’язані проходити службу циклами по три роки. Як правило, в перший рік вони займалися будівництвом доріг, мостів та інших об’єктів, потім, у другий рік воїни вирушали на війну, а в третій — поверталися до своїх сімей, після чого починався новий цикл несення служби.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
Вивчаючи переклади відомих текстів, історики помітили, що типові симптоми ПТСР були і у ассірійських солдатів. Співавтор дослідження професор Джеймі Хекер Hughs поділився спостереженнями:

«Букет симптомів, одержуваних після битв, дуже типовий, зараз ці симптоми чітко асоціюється з посттравматичним стресовим розладом. Асирійські воїни розповідали, що чують і бачать примар, які говорять з ними, — примар людей, яких вони вбили в бою — і це саме те, на що скаржаться сучасні солдати, що мали досвід рукопашної сутички.»

Крім того, ассірійські воїни відчували нав’язливі спогади, порушення сну і поганий настрій.

Читайте також: Дослідження показало: невелика атомна війна знищить весь світ

ПТСР не було клінічно визнано в США до 1980 року, поки не стався спалах захворювання в середовищі професійних солдатів, що повернулися додому з війни у В’єтнамі. До цього для констатації психологічних розладів на ґрунті війни застосовувалися такі терміни як «контузія», а безліч солдатів, або через зовнішній тиск або через власне почуття сорому, мовчали про емоційні травми, завдані війною.

Це нове дослідження демонструє, що хоча хвороба лише недавно отримала широке визнання, вона також стара як людська цивілізація.

Натхнення: earth-chronicles.ru

 
comments powered by HyperComments