Різне

Як вступити в університет Чехії?

Як вступити в чеський університет ми розповімо в цій статті. Запам’ятайте, що навчання в Чехії безкоштовне при навчанні чеською мовою в державних університетах.

osvitpl.com.ua/czech-uni/

Підбір університетів та програм у Чехії

Почати слід з підбору університетів у Чехії та програм для навчання. Потім можна приступити до відправки заявок на вступ до обраних ВНЗ. Дедлайни по прийому заявок на вступ як правило закінчуються з лютому – квітні. Кожен університет сам визначає терміни прийому документів. При бажанні можна поступати в кілька ВНЗ, або на кілька спеціальностей одного університету. Це дозволить абітурієнту зробити вибір, коли з’являться результати. Однак необхідно враховувати, що в кожному ВНЗ різні вимоги до вступників і свої вступні випробування.

Оплата участі у вступних випробуваннях

Середній розмір внеску за оплату участі у вступних екзаменах чеського вузу складає як правило 20-30 євро. Оплата приймається банківським переказом, або через онлайн систему університету банківською картою. При оплаті банківським переказом реквізити університету можна знайти на його сайті. Після оплати, ближче до іспитів, університети організовують розсилку запрошень на вступні іспити. На підставі цього запрошення можна подавати заявку на короткострокову візу дл складання іспитів в Чехії.

Вчити чи не вчити чеську мову?

Якщо Ви хочете навчатися безкоштовно, то Вам необхідно вивчити чеську мову. Однак, у Чехії можливе навчання та англійською, і навіть російською мовою. У цьому випадку воно платне, але його вартість як правило не перевищує 1500 – 2000 євро на рік.

Якщо Ви збираєтеся навчатися чеською мовою, то при наявності бажання можна починати вивчати мову у вересні-листопаді і навіть у грудні, щоб вийти на рівень B1 або В2 (3 і 4 рівні відповідно з 6-ти максимально можливих) до кінця весни. І в цьому неоціненну допомогу вам надасть osvitpl.com.ua/czech-uni/ – язикові курси в самій Чехії.

Скласти іспит на знання мови

Для навчання англійською мовою потрібно буде здати тест TOEFL або IELTS.

Для навчання чеською мовою буде потрібно здати сертифікований державний іспит. Його приймають в Чехії та філіях і мовних центрах, афілійованих з чеськими ВУЗами за кордоном. Вартість складання іспиту: близько 200 євро. Як правило для вступу потрібно рівень B2, але деякі університети приймають рівень B1 в якості прохідного.

Результати іспиту можна отримати особисто в Чехії, або поштою. Однак не всі університети приймають подібний сертифікат – деякі ВНЗ проводять власний іспит на знання чеської мови (наприклад, у Вищій Економічній Школі). Тому необхідно заздалегідь ознайомитися з вимогами університету до вступу.

Скласти вступні іспити до чеських ВНЗ

Для вступу на перший курс бакалаврату в чеський ВНЗ (після школи) як правило потрібно здати три базових шкільних предмета: біологію, хімію, фізику, математику, історію, літературу і т.д.

При вступі до магістратури або аспірантури необхідно скласти іспити за спеціальністю.

У разі успішної здачі іспитів Ви отримаєте підтвердження про зарахування до університету поштою. Оригінал листа про зарахування є основним документом, на підставі якого Ви можете претендувати на отримання довгострокової візи до Чехії.

Нострифікація документів для університету Чехії

При вступі на бакалаврат в університет Чехії необхідно відправити поштою на факультет завірену копію шкільного атестата з перекладом на чеську мову, заяву на нострифікацію.

При вступі до магістратури відправляється заява і завірена копія диплома з перекладом на чеську мову та виписка з диплома (також завірена, з перекладом на чеську).

Зразок заяви можна знайти майже на будь-якому сайті ВНЗ в розділі про нострифікації документів. Особливості надання документів також прописується на сайті окремого університету. Як правило, нострифікація проводиться протягом 15 днів з моменту отримання документів.

Підготувати та подати документи на довгострокову візу в Чехію

Необхідно надати оригінали наступних документів у посольство або консульство Чеської республіки:

  • Підтвердження про зарахування до університету Чехії.
  • Довідка з банку про наявність коштів на рахунку в розмірі близько 3,5-4 тис. євро (у розрахунку на 1 рік проживання в Чехії). Довідку можна отримати або з місцевого банку (в цьому випадку необхідно надати завірений переклад на чеську мову), або з чеського банку.
  • Довідка про відсутність судимості з завіреним перекладом на чеську мову.
  • Договір про надання житла на території Чехії, підтвердження про надання житла. Найчастіше іноземним студентам надається гуртожиток. Уточнюйте інформацію про проживання на сайті університету (в іноземному відділі).
  • Паспорт.
  • Ксерокопії всіх перерахованих вище документів.
  • Заповнену анкету чеською мовою (можна завантажити на сайті посольства або консульства)
  • 2-3 фотографії (уточнюйте на сайті посольства / консульства).
  • Держ. мито в розмірі 20-25 євро оплачується відразу при подачі документів.

Корисні поради про освіту у Чехії

1. Після вступу в Чехії варто зв’язатися з представником Вашого факультету та уточнити всі питання про надання документів, можливості отримання гуртожитку. Це заощадить Ваш час і дозволить Вам не допустити помилок.

2. Крім вартості освіти в Чехії мінімальна вартість проживання та харчування в Чехії становить 300-400 $ в місяць. У це входить гуртожиток (близько 90 $ на місяць), страховка (80 $ на місяць), транспортні витрати (близько 20 $ на місяць.), їжа і недорогий одяг. Середні витрати на проживання та харчування – 800-900 $.

3. Варто подати заявки в кілька університетів. 1-2 «простіше», 2-3 «поскладніше».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button