Главная / Здоров'я / Чому я постійно мерзну? 5 головних причин

Чому я постійно мерзну? 5 головних причин

У деяких людей навіть у теплу погоду мерзнуть руки і ноги. Звичайно, можна мовчки кутатися в шерстяну кофту і натягувати шкарпетки, не намагаючись розібратися в причинах цього явища. Але постійне відчуття холоду не можна назвати нормою – це може бути ознакою проблем зі здоров’ям. Щоб позбутися дискомфорту, для початку потрібно з’ясувати його причину.

Неправильне харчування змушує постійно мерзнути

Недолік жирів, вітамінів А і Е в раціоні може викликати відчуття холоду в будь-який час року. Неправильне харчування порушує біохімічні процеси в печінці, яка є одним з ключових гравцем в обігріві крові.

Дуже часто мерзнуть руки і ноги у людей, які дуже мало їдять. Організму просто нізвідки брати енергію, якщо його не забезпечили достатньою кількістю калорій.

Недостатній рівень гемоглобіну

Низький рівень гемоглобіну в крові викликає залізодефіцитну анемію. При залізодефіцитній анемії кров постачає кисень до внутрішніх органів з затримкою. Судини розширюються, щоб поліпшити кисневе харчування органів. У результаті посилюється тепловіддача. Організм втрачає надто багато тепла і з’являється відчуття холоду.

До інших ознак низького рівня гемоглобіну відносяться блідість шкіри і слизових, ламкість нігтів, тьмяність волосся, непритомні стани. Хоча на ранніх стадіях зміни в самопочутті можуть бути практично непомітні. Якщо ви часто запитуєте себе: «Чому я постійно мерзну», перевірте свій рівень гемоглобіну в крові.

Хвороба щитовидної залози

Однією з поширених причин постійного відчуття холоду є гіпотиреоз. При цій хворобі щитовидної залози гормони виробляються щитовидною залозою в недостатній кількості. При цьому збиваються механізми, що відповідають за підтримання постійної нормальної температури тіла, сповільнюються обмінні процеси. В результаті у людини мерзнуть руки і ноги.

Якщо ви помітили, що стали млявим, безпричинно набираєте вагу, з’явилася набряклість обличчя, шкіра дуже суха, і при цьому спостерігається постійне відчуття холоду, зверніться до лікаря-ендокринолога. Можливо, причиною такого стану є хвороба щитовидної залози.

Судинні порушення

Причиною того, що мерзнуть ноги і руки, часто є порушення периферичного капілярного кровообігу. Потрібний обсяг тепла не доходить до кінцівок. Особливо цим страждають люди з вегетосудинною дистонією. Хвилювання, стрес, недолік руху погіршують ситуацію.

Постійне відчуття холоду – супутник людей з гіпотензією, зниженим артеріальним тиском. Через млявий тонус судин зменшується струм крові.

Судинні порушення зазвичай розвиваються з віком. Тому літні люди часто скаржаться, що у них мерзнуть руки і ноги навіть влітку.

Відчуття холоду у людей з надмірною вагою теж пов’язано з судинними порушеннями. Жирові відкладення, як щільний компресор, здавлюють судини. Кровотік звужується і не може забезпечити внутрішні органи киснем. Спроба судинної системи компенсувати це призводить до того, що тепло йде не за призначенням.

Більш рідкісне судинне порушення, яке змушує постійно мерзнути – хвороба Рейно. Вона полягає в порушенні артеріального кровопостачання кінцівок. Найменші емоційні навантаження, вплив надто холодних або теплих температур викликає судинний спазм, який порушує терморегуляцію.

Цукровий діабет

Одним з ускладнень цукрового діабету є порушення кровообігу. В результаті з’являється відчуття холоду в кінцівках, особливо мерзнуть ноги. До того ж, може знизитися чутливість в ногах.

Що робити, якщо я постійно мерзну?

Якщо ви не з чуток знайомі з постійним відчуттям холоду, не бійтеся звернутися до лікаря і здати необхідні аналізи. Це позбавить вас від дискомфорту і допоможе уникнути розвитку більш небезпечних станів.

Щоб поліпшити терморегуляцію:

  • Робіть зарядку, поки не зігрієтесь
  • Практикуйте контрастний душ
  • Пийте гарячий чай
  • Відмовтеся від міцної кави і алкоголю
  • Пийте 2 л чистої води щодня – це допомагає поліпшити кровообіг.

Натхнення: www.likar.info

 

 
comments powered by HyperComments