Головна / Земля / Дельфіни дійсно говорять на власній мові (відео)

Дельфіни дійсно говорять на власній мові (відео)

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 

Спеціальний підводний мікрофон, який здатний розрізняти голоси окремих тварин, дозволив ученим вперше записати справжню розмову двох дельфінів і з’ясувати, що дельфіни дійсно говорять на власній мові.

 

Дослідники вже давно знали, що ці ссавці спілкуються між собою, використовуючи характерні клацання і свист, щоб виразити стан радості, щастя або тривоги.

Але вчені вже довели, що дельфіни змінюють гучність і частоту імпульсних клацань, щоб сформувати окремі «слова», як це роблять люди.

Дослідники з Карадазького природного заповідника у Феодосії зафіксували в басейні розмову двох чорноморських афалін, яких кличуть Яша і Яна. Вони виявили, що кожен дельфін, перш ніж відповісти, вислуховує, не відволікаючись, ціле речення з імпульсів.

Керівник дослідження доктор В’ячеслав Рябов сказав: «По суті, цей обмін сигналами нагадує розмову між двома людьми».

«Кожен імпульс, що посилається дельфіном, відрізняється від іншого по своєму вигляду на тимчасовій діаграмі і набором спектральних компонентів на частотному графіку».

«У зв’язку з цим можна припустити, що кожен імпульс являє собою фонему або слово розмовної мови дельфінів».

«Аналіз численних імпульсів, зареєстрованих у ході експериментів, показав, що дельфіни по черзі видають [речення], не перебиваючи один одного, що дає підставу вважати, що кожен з них уважно вислуховує імпульси інших, перш ніж видати свій власний.

«Ця мова володіє усіма конструктивними особливостями, притаманними розмовній мові людини, що вказує на високий рівень інтелекту і свідомості у дельфінів, а їх мову можна розглядати як високорозвинену розмовну систему, схожу до людської мови».

Протягом більше 25 мільйонів років у дельфінів розвинувся мозок, який більший за розмірами і складніший від людського.

Дослідники виявили, що Яша і Яна можуть формувати речення, що складаються з декількох слів» — не більше п’яти, але досі не вдалося зрозуміти їх зміст.

Доктор Рябов заявив, що тепер — поза всяким сумнівом — ясно, що дельфіни розмовляють власною мовою, і настав час приступити до вивчення того, як безпосередньо спілкуватися з ними.

«Люди повинні зробити перший крок, щоб встановити відносини з першими розумними жителями планети Земля, почавши розробку пристроїв, що дозволяють подолати перешкоди на шляху спілкування між дельфінами і людьми», — додав він.

Вчені і раніше знали, що дельфіни використовують більше однієї тисячі різних типів свисту в залежності від соціального контексту, але було не зрозуміло, чи можуть вони спілкуватися безпосередньо один з одним.

У 2007 році австралійські вчені визначили значення окремих свистов, які були інтерпретовані так: «Я там, де всі», «Поспішіть» і «Тут є їжа».

Як вважають, у дельфінів є і своя мова жестів, якою вони спілкуються за допомогою плавців.

Група вчених з Флориди на початку цього року довела, що інтенсивність спілкування між дельфінами збільшується, коли їм доводиться вирішувати складні завдання — наприклад, зняти кришку з ємності — як ніби вони обговорювали, як краще це зробити.

 
Loading...
comments powered by HyperComments