Главная / Земля / Дельфіни дійсно говорять на власній мові (відео)

Дельфіни дійсно говорять на власній мові (відео)

Спеціальний підводний мікрофон, який здатний розрізняти голоси окремих тварин, дозволив ученим вперше записати справжню розмову двох дельфінів і з’ясувати, що дельфіни дійсно говорять на власній мові.

 

Дослідники вже давно знали, що ці ссавці спілкуються між собою, використовуючи характерні клацання і свист, щоб виразити стан радості, щастя або тривоги.

Але вчені вже довели, що дельфіни змінюють гучність і частоту імпульсних клацань, щоб сформувати окремі «слова», як це роблять люди.

Дослідники з Карадазького природного заповідника у Феодосії зафіксували в басейні розмову двох чорноморських афалін, яких кличуть Яша і Яна. Вони виявили, що кожен дельфін, перш ніж відповісти, вислуховує, не відволікаючись, ціле речення з імпульсів.

Керівник дослідження доктор В’ячеслав Рябов сказав: «По суті, цей обмін сигналами нагадує розмову між двома людьми».

«Кожен імпульс, що посилається дельфіном, відрізняється від іншого по своєму вигляду на тимчасовій діаграмі і набором спектральних компонентів на частотному графіку».

«У зв’язку з цим можна припустити, що кожен імпульс являє собою фонему або слово розмовної мови дельфінів».

«Аналіз численних імпульсів, зареєстрованих у ході експериментів, показав, що дельфіни по черзі видають [речення], не перебиваючи один одного, що дає підставу вважати, що кожен з них уважно вислуховує імпульси інших, перш ніж видати свій власний.

«Ця мова володіє усіма конструктивними особливостями, притаманними розмовній мові людини, що вказує на високий рівень інтелекту і свідомості у дельфінів, а їх мову можна розглядати як високорозвинену розмовну систему, схожу до людської мови».

Протягом більше 25 мільйонів років у дельфінів розвинувся мозок, який більший за розмірами і складніший від людського.

Дослідники виявили, що Яша і Яна можуть формувати речення, що складаються з декількох слів» — не більше п’яти, але досі не вдалося зрозуміти їх зміст.

Доктор Рябов заявив, що тепер — поза всяким сумнівом — ясно, що дельфіни розмовляють власною мовою, і настав час приступити до вивчення того, як безпосередньо спілкуватися з ними.

«Люди повинні зробити перший крок, щоб встановити відносини з першими розумними жителями планети Земля, почавши розробку пристроїв, що дозволяють подолати перешкоди на шляху спілкування між дельфінами і людьми», — додав він.

Вчені і раніше знали, що дельфіни використовують більше однієї тисячі різних типів свисту в залежності від соціального контексту, але було не зрозуміло, чи можуть вони спілкуватися безпосередньо один з одним.

У 2007 році австралійські вчені визначили значення окремих свистов, які були інтерпретовані так: «Я там, де всі», «Поспішіть» і «Тут є їжа».

Як вважають, у дельфінів є і своя мова жестів, якою вони спілкуються за допомогою плавців.

Група вчених з Флориди на початку цього року довела, що інтенсивність спілкування між дельфінами збільшується, коли їм доводиться вирішувати складні завдання — наприклад, зняти кришку з ємності — як ніби вони обговорювали, як краще це зробити.

 
comments powered by HyperComments