Главная / Різні цікавинки / Хімікати в побуті — які небезпеки на нас чатують

Хімікати в побуті — які небезпеки на нас чатують

 
 

himichna-nebezpekaХімічні речовини, які містяться в предметах, що використовуються в побуті, можуть призвести до розвитку раку грудей, астми, безпліддя, а також вроджених дефектів, повідомляє Daily Mail з посиланням на ВООЗ.

Члени Всесвітньої організації охорони здоров’я у своїй доповіді припускають, що для того, щоб захистити майбутні покоління, можливо, буде потрібно заборона на використання хімікатів. Згідно з даними представленими у доповіді, такі речовини, як фталати, можуть бути небезпечними для жіночої репродуктивної системи, а також пов’язані із збільшенням випадків захворюваності у дітей, зокрема, лейкемією.

«Під підозрою опинився і бісфенол А, що міститься в багатьох предметах повсякденного вжитку, включаючи жерстяні банки і сонячні окуляри», — говорять далі науковці.

Потрапляючи в організм, штучно синтезовані компоненти, порушують роботу гормонів, як пояснює автор статті.

«Що стосується випадків раку простати, то для них існують» серйозні свідчення «, які підтверджують наявність зв’язку даної хвороби з пестицидами, застосовуваними в сільському господарстві. Також відомі факти розвитку ожиріння у немовлят і дітей та раку грудей у жінок в результаті контакту з цими речовинами під час вагітності «, — свідчать дані доповіді.

ВООЗ поки не наважується стверджувати, що саме дані хімікати і стають причиною цих найбільш поширених сьогодні хвороб, але вказує, що дані в ряді випадків свідчать про це.

«Вплив цих хімікатів на організм може привести до ожиріння, безпліддя, труднощам із запам’ятовуванням під час навчання, набутому цукровому діабету або серцево-судинних захворювань, а також до багатьох інших хвороб», — наголошується в доповіді ВООЗ.

«Тепер ЄС намагається прийти до якої-небудь угоди з питання про ідентифікацію таких хімікатів, що порушують роботу гормонів та з метою контролювати їх вплив», — повідомила Елізабет Солтер Грін з CHEM Trust.

Між тим, слід зазначити, що згідно із заявою Chemical Industries Association, природні речовини, що містяться в пиві, шоколаді і кава можуть спричинити більш сильний вплив на функції гормонів, у порівнянні з штучними хімікатами, попереджає видання.

 

 
comments powered by HyperComments