Різні цікавинки

Цікаві факти про джинси

Цікаві факти про джинсиІсторія джинсів

Вчені- історики змогли з’ясувати походження джинсової тканини за англійськими назвами матеріалу: jeans, і традиційне — denim. Перша назва співзвучна з італійською назвою порту «Дженуя», або «Генуя», а друга — співзвучно з назвою французького міста Німа.

Цікаві факти про джинси

Матеріал, з якого традиційно виготовляють джинси і джинсовий одяг — «денім». Назва цієї тканини з французької мови означає з Німа». Особливість цієї тканини полягає в особливому переплетенні ниток при її виготовленні, — зовнішня сторона тканини забарвлена??, а внутрішня — ні, що дозволяє дизайнерам і рукодільницям робити різні декоративні потертості і візерунки.

Традиційний колір для фарбування джинсової тканини — індиго. Раніше ця фарба виготовлялася за допомогою замішування на попелі. Матеріал, який був пофарбований таким способом, користувався популярністю у простолюду, тому що його ціна була вельми низька.

У 1941 році було внесено дуже важлива зміна в зовнішньому вигляді джинсів: було вирішено прибрати з області паху мідну заклепку — ця деталь сильно нагрівалася біля багаття і приносила незручності шанувальникам цього одягу.

Особливу популярність джинси набули в США під час Другої світової війни. Ходять чутки, що їх могли купити лише ті, хто брав участь у військових діях. Сьогодні ви можете придбати джинсы интернет магазинах достатньо просто, не приймаючи участі в жодних військових діях.

Справжнім ідеологічним прапором джинси руху хіпі стали в 70-х роках завдяки тому, що саме вони почали прикрашати джинси бісером, вишивкою, нашивкою і стразами. Ці ідеї сильно збагатили моду на джинси і існують до цих пір.

Кожен американець має в своєму гардеробі близько 7 пар джинсів. Тепер їм не доводиться замислюватися про те, як правильно підібрати джинси на свою фігуру. Прямо в магазині вони можуть внести свої дані про талію в комп’ютер, який вміє «вираховувати» ту модель джинсів, яка підійде саме цій людині. Далі комп’ютер відправить замовлення на фабрику. Вже через кілька тижнів індивідуально підібрані джинси будуть готові і будуть перевищувати магазинну вартість всього на десять доларів.

У японські магазини за останній час поставили 40000 пар джинсів, що уповільнюють процес старіння шкіри: вони просочені спеціальними амінокислотами і речовинами, зволожуючими шкіру і захисними речовинами від бактерій. Дослідження вчених показали, що такі джинси будуть зберігати ефективність протягом більше двох років.

Кнопка «Наверх»
Закрыть