Главная / Здоров'я / Як правильно лікувати глисти у людини. 7 корисних порад

Як правильно лікувати глисти у людини. 7 корисних порад

Близько 400 видів гельмінтів можуть паразитувати в тілі людини. Усвідомлювати це – неприємно, але хворіти – ще гірше. У цій статті ми зібрали 7 корисних фактів і рекомендацій для правильного лікування глистів.

1. Лікування повинно бути комплексним

Лікування глистів відбувається комплексно. Незалежно від виду паразита, лікар враховує тривалість зараження, інтенсивність інвазії і рівень інтоксикації організму. Перед початком лікування гельмінтозу необхідно підготувати організм і вивести токсини, які утворилися внаслідок життєдіяльності паразитів. Для цього підходить Ентеросгель, лляне і гарбузове масло, трава пижма. Ці засоби зв’язують і виводять токсини. Потім лікар підбирає препарат широкої або вузькоспрямованої дії. Коли дегельмінтизація закінчиться, необхідно відновити функції уражених органів і зміцнити імунітет.

 

2. Препарат підбирає лікар

Ліки від глистів токсичні не тільки для паразитів, але і для людини. Саме тому їх призначенням повинен займатися лікар, керуючись результатами аналізів хворого. Самолікування в даному випадку неприпустимо, інакше побічні ефекти у вигляді нудоти, блювоти, алергічних висипань, запаморочення, слабкості і головного болю виявляться його незначними наслідками.

3. Ліки від круглих хробаків

Нематоди (круглі черв’яки) – найпоширеніші паразити в наших широтах. До них відносяться аскариди, гострики, волосоголовці і трихінел. Для лікування використовують Вермокс, Пірантел, Ворміл, Немозол, Декарис. Дозування підбирається індивідуально. Личинки глистів можуть виживати після медикаментозного лікування, що загрожує повторним зараженням. Щоб уникнути цього, через 2 тижні після первинної дегельмінтизації призначають повторний курс. В якості допоміжних засобів використовують проносне і клізми.

4. Ліки від стрічкових черв’яків

Зараження стрічковими черв’яками (бичачим цепнем, свинячим цепнем, широким лентецом) відбувається при вживанні сирого м’яса та недотриманні санітарно-гігієнічних норм. Якщо діагноз цестодоза підтвердиться, лікар призначить Бальтрицид, Акрихін, Альбендазол або аналоги. Деякі з цих засобів дуже токсичні, тому прийом препаратів може відбуватися тільки під наглядом лікаря. Також хворому необхідна корекція харчування і сувора дезінфекція продуктів.

5. Ліки від гельмінтів-сисунів

Гельмінти-сисуни викликають захворювання, що називаються трематодозами. Людина може заразитися, вживаючи в їжу погано приготовану рибу. Найпоширеніші форми трематодоза: опісторхоз, фасціольоз, клонорхоз. Паразити вражають різні органи і системи людини. Для лікування трематод використовують Хлоксил, Празиквантел, Більтріцід.

Не треба давати дитині ворміл, як профілактику глистів. Це не профілактичний засіб. Необхідний аналіз калу на яйця глистів і лямблій триразово.

Читайтетакож: 

 

6. Лікування глистів під час вагітності

Медикаментозне лікування глистів під час вагітності зазвичай призначається у 2 та 3 триместрах, оскільки на ранніх термінах токсичний ефект препаратів може перешкодити нормальному розвитку ембріона і навіть спровокувати викидень.

7. Профілактика – краще лікування

Через токсичність протиглистових препаратів профілактичний прийом медикаментів не призначають без серйозного приводу. Достатньою підставою для лікування може стати виявлення глистів у домашніх тварин або одного з членів сім’ї. Також обов’язковим є суворе дотримання правил гігієни:

  • Міняти нижню білизну 2 рази в день.

  • Кип’ятити і прасувати гарячою праскою нижню і постільну білизну.

  • Після туалету та інтимної гігієни, ретельно мити і дезінфікувати руки.

  • Щодня робити в будинку вологе прибирання, використовувати дезинфікуючі засоби (особливо у ванній і на кухні).

Натхнення: www.likar.info

 

 
comments powered by HyperComments