Здоров'я

Чи може харчування збільшити тривалість життя?

Жодна людина на світі не хоче старіти. Старість приносить з собою багато неприємних побічних ефектів у вигляді головних болів, крихких кісток і хворих внутрішніх органів. І поки еліксир молодості ще не знайдений, багато ворожать – а чи є якісь способи продовжити молодість? Перераховуємо продукти, які сповільнюють процеси старіння.

За останні століття тривалість життя обох статей збільшилося. Разом з розвитком суспільства, науки і медицини розвивається і якість життя. Тривалість життя жінок, проте, як і раніше, більша, ніж чоловіків. Естроген володіє захисним ефектом, так і в цілому жінки менше зловживають шкідливими звичками.

Фізичний вік людини безпосередньо залежить від окисного стресу в організмі. Під час цього процесу в клітинах утворюються перекис водню і супероксид. Чим більше виробляється енергії в організмі, тим швидше відбуваються процеси старіння; однак, це зовсім не означає, що активний спосіб життя скорочує її тривалість – вільні радикали нейтралізуються за допомогою ферментів, що утворюються в клітинах. Захищати організм від вільних радикалів можуть деякі продукти.

Від окисного стресу в організмі допомагають позбутися антиоксиданти, так що дієта, насичена ними, може допомогти боротися зі старінням і багатьма захворюваннями. Наприклад, куркума і какао здатні регулювати гени, які борються з радикалами. Гарбузове насіння багате триптофаном і цинком, і сприяє поліпшенню еластичності шкіри. У шкірці мигдалю містяться антиоксиданти, а корінь імбиру володіє антибактеріальними властивостями. Петрушка чистить кров і сприяє виробленню глутатіону, який є головним ключем до молодості тіла.

Вчені з МДМУ ім. Сеченова навіть розробили спеціальну дієту, іменовану «біонічне харчування» – для підтримки молодості тіла вони рекомендують позбавитися від дріжджів, молочних продуктів і рафінованого цукру в раціоні, а натомість додати більше круп і овочів. Солодощі руйнують колагенові волокна і прискорюють старіння шкіри, трансжири ушкоджують ДНК, кава є натуральним діуретиком і рідина вимивається з організму, приводячи до зневоднення клітин, а запаковані м’ясні напівфабрикати перевантажені консервантами, які можуть викликати запалення шкіри. Вчені вважають, що потрібно розділяти прийом їжі і рідини, між ними потрібна перерва не менш 20 хвилин.

Щорічно у світі витрачаються десятки мільярдів доларів на антивікові косметичні процедури, хоча насправді, шлях до здоров’я і довголіття лежить через шлунок. Максимальна тривалість життя людини згідно з твердженнями вчених розрахована на 122 роки, тоді як фактична в середньому по світу становить 75-80 років. Здорова старість – в руках кожної людини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button