Главная / Земля / Життя на Землі з’явилося завдяки моху

Життя на Землі з’явилося завдяки моху

 
 

Атмосфера Землі отримала рівень кисню, необхідний для розвитку складних живих організмів, таких як тварини, тільки близько 400 млн років тому. І сталося це завдяки моху, з’ясували вчені.

c72fe4c5418ba20c9de9b0bb6385cdcd
Вчені з Університету Ексетера вважають, що саме мох був однією з перших рослин, яка колонізувала Землю і підвищила рівень кисню в атмосфері.

Треба сказати, що кисень вперше з’явився в атмосфері планети ще 2,4 млрд років тому, але тільки близько 400 млн років тому відбувся різкий стрибок, коли кількість життєво необхідного газу досягла значень, близьких до нинішніх.

Вченими було підраховано, що рання біосфера Землі ще 445 млн років тому могла робити тільки 30% від сьогоднішньої кількості кисню. Однак, як показало комп’ютерне моделювання, приблизно за 50 млн рівень кисню різко підвищився.

На Землі росли тоді в основному бріофіти, як ще називають мохи. Саме їх еволюція та поширення забезпечили умови для розвитку досконаліших організмів, у тому числі тварин і людей.

«Цікаво усвідомлювати, що без еволюції моху нікого з нас тут не було б сьогодні, — говорить провідний дослідник Тім Лентон. — Наше дослідження показує, що найбільш ранні наземні рослини були напрочуд продуктивними в плані вироблення кисню».

 
comments powered by HyperComments