Главная / Людина / Колір очей видявить ваші хвороби

Колір очей видявить ваші хвороби

Скільки разів ви чули, що очі – дзеркало душі! Численні дослідження говорять, що очі можуть передбачати, які хвороби вам небезпечні. Подивіться в очі собі і коханим – запобіжите небезпекам!

Темні очі

Темноокі частіше хворіють катарактою

Мутновата пляма перед райдужкою – це частий симптом катаракти – вікової хвороби очей. І катарактою в 1,5-2,5 рази частіше хворіють люди з темними очима. Причина катаракти – це шкідливий вплив сонячних променів. Фахівці рекомендують всім захищати очі, але особливо це актуально для карооких. Першим ділом, почніть носити сонцезахисні окуляри і капелюх.

Темноокі більш чутливі до алкоголю

Карооким потрібна менша доза алкоголю, ніж їх блакитнооким і зеленооким друзям. Вчені виявили, що жінки зі світлими очима можуть випити більше, і тому частіше зловживають алкоголем. Дослідники припускають, що кароокі більш чутливі до алкоголю та інших речовин, здатним надавати наркотичний ефект, так що їм вистачає меншої кількості, щоб досягти п’яного стану.

Світлі очі

Блакитноокі частіше хворіють на меланому

З точки зору генетиків меланома і вітіліго – це протилежні один одному хвороби. Те, що захищає від вітіліго, одночасно підвищує ризик меланоми. Поки незрозуміло, як саме це відбувається. При вітіліго імунітет помилково атакує власні клітини, тобто імунітет реагує занадто сильно – і саме така висока настороженість і захищає людей з темними очима від меланоми.

Світлоокі жінки легше переносять біль

Дослідники спостерігали за станом вагітних жінок до і після пологів і помітили, що кароокі частіше відчували занепокоєння й безсоння через біль. Разом з тим, ефективність епідуральної анестезії у карооких вище, що теж підтверджує їх більшу чутливість до болю. Поки що ці дані перевіряють, проте дослідники сподіваються, що вони допоможуть вивчити природу болю.

У світлооких частіше виникає вікова сліпота

Вікова макулярна дегенерація – це найчастіша причина втрати зору після 50 років, при якій пошкоджується макула – невелике плямочка на сітківці, яка відповідає за гостроту зору. Світлий колір очей, поряд з курінням і спадковістю, підвищує ймовірність розвитку цього захворювання майже вдвічі.

У блакитнооких рідше з’являється вітіліго

Вчені встановили, що у блакитнооких рідше виникає вітіліго – аутоімунна хвороба, при якій зникає пігмент, і утворюються світлі плями на шкірі. Серед людей з вітіліго європеоїдної раси тільки у 27% блакитні очі, у 30% – зелені і у 43% – карі, а в загальній популяції блакитний колір зустрічається у 52% європейців. Вся справа в тому, що гени, які відповідають за блакитний колір очей, одночасно знижують ризик вітіліго.

Зміна кольору очей може бути симптомом хвороби

Почервоніння білків очей може бути симптомом алергії. Жовтий колір говорить про хвороби печінки. Зміна кольору райдужки одного ока – це ознака спадкового захворювання, наприклад, нейрофіброматозу, при якому з’являються пухлини нервової тканини, або синдрому Ваарденбурга, який проявляється глухотою і блідою шкірою, або навіть меланоми райдужки.

Натхнення: www.zdorovieinfo.ru

 

 
comments powered by HyperComments