Главная / Технології / Новий матеріал може генерувати енергію від сонячного тепла 24 години на добу

Новий матеріал може генерувати енергію від сонячного тепла 24 години на добу

 
 

Для виробництва електроенергії термофотоелектричні елементи використовують тепло від інфрачервоного випромінювання, і вони могли б забезпечувати нас енергією більш ефективно, ніж традиційні сонячні панелі, які ми використовуємо.

Дослідники з Австралійського національного університету і Університету Берклі в Каліфорнії, нещодавно розробили новий метаматеріал.

Провідний дослідник Сергій Крук перший припустив, що цей конкретний метаматеріал зможе запропонувати великі переваги для термофотоелектричних елементів. Для подальшого вивчення теорії він об’єднався з вченими з Берклі. В результаті вийшов метаматеріал, який може бути використаний в якості емітера, щоб значно підвищити ефективність роботи термофотоелектричних елементів.

Метаматеріал спеціально створений з такими властивостями, яких немає в природі. Дослідники використовували золото, фторид магнію та нітрид кремнію для створення матеріалу, який «світиться незвичайним способом» при дії інфрачервоного випромінювання.

Додатковою перевагою термофотоелектричних елементів є те, що вони не вимагають прямого сонячного світла, тому вони можуть виробляти енергію, незалежно від часу доби. Плюс до всього, метаматеріал, що використовується в цих елементах, дуже малий, за словами Крука, більше 12 тисяч «будівельних блоків» речовини може поміститися на поперечному перерізі людського волоса.

Ці термофотоелектричні елементи можуть застосовуватися незвичайним чином і для електричних транспортних засобів. При інтеграції в двигун, вони можуть перетворювати тепло в енергію. Вчені припускають, що ця нова технологія може стимулювати розвиток супер ефективних сонячних батарей, назавжди змінюючи спосіб отримання енергії.

Натхнення: greenevolution.ru

 
comments powered by HyperComments