Главная / Різні цікавинки / Основні фактори, що впливають на показання алкотестера

Основні фактори, що впливають на показання алкотестера

video-spline.ru_raz_10_01_10Алкотестер (алкометр) — це електронний пристрій, призначений для визначення рівня алкоголю в організмі людини, методом механічного або хімічного аналізу повітря, що видихує людиною. Залежно від умов застосування розрізняють спеціальний (лабораторний), персональный и профессиональный алкотестер. Кращі моделі оснащуються електрохімічним сенсором, який здатний розпізнавати симуляцію видиху, досить точно і оперативно надавати результати аналізу.

Модель, яка призначена для роботи в лабораторних умовах, показує найбільш точний результат, але тільки в певних атмосферних умовах. Тому їх застосовують у закритих приміщеннях, які відповідають необхідним вимогам експлуатації. Персональні алкометри представлені на ринку широким модельним рядом, де ціна апарату безпосередньо впливає на його якість і довговічність роботи. Професійні алкотестер ДАІ — це пристрій, який відповідає всім стандартам якості, а його свідчення можуть служити офіційними даними в цивільних і кримінальних розслідуваннях. Такий апарат проходить регулярну повірку та експлуатується в силових відомствах та об’єктах підвищеної небезпеки.

Фактори, які впливають на показання алкометра

Крім безпосередньо спиртовмісних продуктів, на кінцевий результат тесту можуть вплинути наступні фактори:
1) Безалкогольне пиво, квас, кумис та інші забродивші вироби. Незважаючи на заяви про те, що вони не містять алкогольних речовин, етиловий спирт в них все ж міститься. І залежно від кількості вжитого напою, апарат може виявити від 0.1 до 0.4 проміле.
2) Сигарети і цигарки. Через викурену перед початком тесту сигарету, алкометр може зафіксувати значення до 0.2 проміле.
3) Похибка приладу. Перед початком тесту необхідно переконатися, що пристрій пройшов необхідні випробування, дата регулярної повірки не прострочена.
4) Лікарські препарати, освіжувачі рота. Уважно вивчіть склад регулярно вживаних медикаментів. Багато медикаментозних засобів містять в своєму складі спирт, який при великих дозах вживання ліків, обов’язково зафіксує алкотестер. До таких медикаментів можна віднести настоянку календули, валеріани, корвалолу, пустирника та інші.
5) Тверді продукти. Крім рідких речовин, певний вплив на пристрій можуть чинити чорний хліб, цитрусові фрукти, банани, спиртовмісні цукерки.
6) Шахрайські дії співробітників ДАІ. Найбільш простим методом, який практикується, є змазування внутрішніх стінок мундштука для подачі повітря, спиртовмісною речовиною. При певній вправності, забруднити можуть навіть новий, тільки розпакований мундштук.

Висновок

Всі ці фактори можуть вплинути на показання приладу і в поєднанні з його конструктивною похибкою, забезпечити результат, який перевищує норму. У такому разі не погоджуйтеся з результатами тесту — вимагайте переогляду в присутності експертів. Також рекомендується з метою самоконтролю, мати власний прилад. Сьогодні добре зарекомендував себе вітчизняний алкотестер AlcoHunter Professional + і апарати від французьких виробників Ethylec і Ethyway.

 
comments powered by HyperComments