Різне

Дельфіни рятують свого родича

delfinyВперше вдалося записати те, як група дельфінів прагне врятувати вмираючого родича. Свідками цього стали корейські вчені в Східному морі біля узбережжя міста Ульсан в Південній Кореї. П’ять дельфінів утворили своїми тілами пліт у спробі втримати пораненого дельфіна на плаву.

Розумні китоподібні – група тварин, що включає в себе китів і дельфінів – і раніше були помічені  в спробах надати допомогу своїм родичам. Наприклад, у середині 20-го століття самка дельфіна-афаліна в неволі намагалася на спині підняти на поверхню своє мертвонароджене дитинча. Також були випадки, коли дикі дельфіни-афаліни підтримували своїх загиблих чи мертвонароджених дитинчат біля поверхні води, в той час як деякі стимулювали їх слабенькими покусами.

Однак всі попередні приклади стосувалися одного або двох дорослих дельфінів, які намагалися врятувати дитинчат.

Зараз же Kyum J Park з Інституту дослідження китоподібних (Cetacean Research Institute) в Ульсані, в Кореї і його колеги повідомляють про випадок, коли до десяти довгорилих дельфінів-білобочок (Delphinus capensis) намагалися зберегти життя іншому дорослому дельфіну.

Дослідники здійснюють регулярний моніторинг китоподібних біля узбережжя Південної Кореї. В ході одного спостереження вони наткнулися на групу з понад 400 дліннорилих дельфінів-білобочок, яких супроводжували близько 500 рябих буревісників.

Дельфіни і птиці займалися видобутком прожитку, і дослідницьке судно декілька разів наближалося і спостерігало за зграєю.

delfinyНевелика група дельфінів відокремилася від зграї і плавала поруч із судном. Уважне спостереження виявило, як мінімум, 12 дельфінів, що пливуть дуже повільно. Один з них звивався, його тіло зігнулося, а черевце виступало над поверхнею води. Хоча він бив хвостом, його плавники здавалися паралізованими, а на животі виднілися червоні мітки.

Кілька дельфінів плавали по колу навколо цієї групи, в той час як її учасники намагалися допомогти пораненому дельфіну утримувати баланс, підштовхуючи його збоку і знизу.

Потім 10 дельфінів, що залишилися стали по черзі формувати зі своїх тіл пліт. П’ять дельфінів одночасно вишикувалися горизонтально, схожу на пліт форму і зберігали її, в той час як хворий дельфін рухався зверху, на їх спинах. Один з дельфінів в плоту навіть перевертав своє тіло, щоб краще підтримувати пораненого родича, а інший мордою намагався утримувати голову вмираючого дельфіна.

Через кілька хвилин поранений дельфін помер. Його тіло повисло вертикально у воді, а голова виступила над поверхнею. Він не дихав. П’ять його компаньйонів продовжували маніпуляції з тілом загиблого дельфіна, стикаючись з ним, пропливаючи під ним і випускаючи на нього пухирці.

І вони продовжували це робити довго, не дивлячись на те, що його тіло демонструвало ознаки м’язового задубіння, – говорять дослідники.

Натхнення: http://facepla.net

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button