Главная / Технології / Папір майбутнього

Папір майбутнього

Папір майбутньогоСпрей з наночастинок перетворить звичайний папір в superpaper (суперпапір), що зробить його водонепроникним, антимікробним та магнітним. Виходить, що папір майбутнього отримає друге життя після тисячолітньої історії.

Вчені з Istituto Italiano di Tecnologia (IIT) в Генуї, Італія розробили процес, щоб покрити будь-які целюлозні волокна, як папір або тканину реактивним покриттям. Воно включає в себе поєднання волокон молекул з наночастинками, створюючи при цьому полімерну матрицю.

Нова технологія заснована на отриманні окремих молекул (мономерів) в паперових або інших матеріалах тканин, які з’єднуються з конкретними наночастинками, створюючи полімер, який потім змішують в розчині.

Цей нанотехнологічний процес — змішання мономерів з різними типами наночасток — закладає основу для інших типів матеріалів. Якщо додати окис заліза наночастинок в полімерну матрицю — вийде магнітний папір, наночастинки срібла додадуть матеріалу антибактеріальних властивостей.

Після того як з’єднання створено, воно може бути введено в будь-який матеріал, як тканина або папір, методом покриття. Але воно не створює поверхню на матеріалі — це м’яка 3D оболонка навколо кожного волокна вихідного матеріалу.

«Властивості паперу не змінюються», сказав д-р Роберт Чінголані (Dr. Roberto Cingolani) «наночастинки передають на матеріал задані параметри: роблять його водонепроникним та антибактеріальним, навіть флуоресцентним, якщо захочете».

Доктор Чінголані додає, що завдяки відкриттю цього процесу та застосування різних наночасток для з’єднання можна створити самоочищуючий і флуоресцентний папір.

«Антибактеріальний папір є потенційно важливим для пакування  харчових продуктів та медичних додатків», додає Чінголані. «Флуоресцентні і магнітні папери можуть бути використані для забезпечення безпеки банкнот: захист валюти або інших подібних документів. Водонепроникний папір може бути використаний для захисту документів, які мають культурну та історичну цінність».

Це тільки папір, але нова технологія може бути застосована і в інших випадках, як книги, журнали, газети, паперові гроші і шпалери. Уявімо собі антибактеріальні шпалери які заважають розповсюдженню мікробів в приймальні і кабінеті лікаря під час сезону простуди і грипу.

Натхнення

 
comments powered by HyperComments