Різне

Цікаві факти про левів

Головне:
Відомі тим, що є чи не єдиними по-справжньому соціальними кішками, леви воліють вести кочовий спосіб життя і живуть групами, які називаються прайди, а лідерство в цих групах в основному належить самкам.

У левів золотисте хутро, а у самців є волохата грива, колір якої варіюється від світлого до рудуватого або навіть чорного. Колір хутра залежить від віку лева, генетики та рівня гормонів.

Дорослі самці левів можуть досягати в довжину до 3 метрів і зазвичай важать від 150 до 250 кілограмів, а самки трохи менше за розмірами – максимум 2,7 метра в довжину і важать близько 120-180 кілограм. Хвіст лева може досягати в довжину 0,6-1 метр. Азіатські леви трохи дрібніше африканських родичів.

Тіло лева ідеально пристосоване для полювання: вони сильні і підтягнуті, мають потужні передні лапи і щелепи, які допомагають їм умертвляти здобич.

Леви в основному харчуються великими тваринами, наприклад, люблять зебр і антилоп гну. Не проти відбирати здобич у інших хижаків – гієн і леопардів. Найголовнішими мисливцями прайду є самки.

Левиці спаровуються кожні 2 роки і можуть народити відразу від 1 до 6 левенят через 3,5 місяці після зачаття. Приблизно від 60 до 70 відсотків левенят гинуть в перший рік життя. Самки прайду допомагають одна одній доглядати за потомством.

У дикій природі самці  живуть в середньому 12 років, а самки – 15 років. У зоопарку леви можуть жити довше – понад 20 років.

У прайді можуть жити до 40 левів, включаючи дорослих самок, левів-підлітків (2-4 роки) і 1-2 дорослих самців. Самки залишаються в прайді своєї матері на все життя, якщо нестача їжі не змусить прайд розколотися. Самців виганяють з прайду, коли стають старими для того, щоб конкурувати з більш молодими суперниками.

Самці подорожують спочатку разом з усією групою, яка складається з його родичів, а потім шукають інший прайд, в який можна податися. Зазвичай самці живуть в одному прайді 2-3 роки.

Самці і самки мітять свої території за допомогою сечі, а також відганяють суперників своїм грізним ревом.

levyДе проживають?

Колись леви мешкали по всій Європі, в Африці і в Північній Америці, але сьогодні їх можна зустріти в основному в Африці – від південного краю пустелі Сахара до північної частини ПАР. Середовищем проживання є савани.

Невелика популяція левів – близько 300 особин – мешкає в Гирському лісі на заході Індії.

Охоронний статус: африканський лев – вразливий, азіатський лев – на межі зникнення

Популяції левів страждають через те, що людина полює на нього і відбирає у тварин територію, а також левам загрожують хвороби, які можуть передаватися від домашніх собак зі сусідніх селищ.

За останні 2 десятки років популяція левів у Африці скоротилася вдвічі з різних причин, включаючи каральні заходи фермерів: леви нападають на домашню худобу.

Втручання людини в середовище проживання азіатських левів поставило під загрозу їх популяцію в Гирському лісі.

Цікаві факти:

– Найближчими родичами левів є тигри, з якими в неволі леви можуть схрещуватися. В результаті на світ з’являються гібриди цих кішок – лигр і тигролев.

– Леви займають друге місце серед котячих за розмірами (після тигрів).

– Грізний рев лева можна почути за 8 кілометрів у савані.

– Грива лева допомагає леву захиститися під час бійок.

– Леви можуть розвивати швидкість до 80 кілометрів на годину, ганяючись за здобиччю, хоча можуть долати невеликі відстані.Стрибок лева сягає 11 метрів.

– У азіатських левів більш рідкісна грива, ніж у африканських родичів, а на животі у них є характерна шкірна складка. Вуха африканських левів заховані в гриві, а у азіатських – стирчать з гриви.

– Під час сезону парування леви можуть злучатися 20-40 разів на день.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button