Главная / Земля / Проблеми клімату можна вирішити за допомогою скорочення споживання молока

Проблеми клімату можна вирішити за допомогою скорочення споживання молока

 
 

Зменшити навантаження на клімат допоможе зменшення споживання молока, вважає фахівець з вищого технологічного інституту імені Чальмерса. Крім того, позитивно може вплинути покращення технологій сільського господарства, через яке щорічно викидається 15% вуглекислого газу в атмосферу.

fa5ac5c1fb8491084e1605ecd250ef2d

У журналі Food Policy були опубліковані результати наукових досліджень Гетеборзького вищого технологічного інституту імені Чальмерса, згідно з яким скорочення кількості споживаного молока, молочних продуктів, яловичини скоротить існуючу навантаження на клімат країн ЄС до періоду 2050 року. Крім того, поліпшення потребують і технології тваринництва, на яке, за останніми даними, припадає не менше 15% від загального викиду вуглекислого газу в навколишнє середовище.

Стефан Вірсеніус, як один з авторів проведеного дослідження, повідомляє, що в Швеції найвищий показник споживання молочної продукції в світі. Такі гастрономічні пристрасті в два рази сильніше впливають на клімат, якщо порівнювати з перевагою до свинини і до курячого м’яса. Завдяки дослідженню вдалося з’ясувати, що в той час, як при виробництві свинячого і курячого м’яса шкідливі викиди знаходяться в діапазоні 10-30 кг вуглекислого газу на один кілограм білка, то при виробництві яловичини це 200 кг CO2 на 1 кг білка.

За словами вченого, потрібно скоротити споживання яловичини, а молоко корисно буде замінити на альтернативні продукти, користь від яких більша як для організму, так і для клімату. У числі таких напоїв, наприклад, вівсяне молоко.

За підрахунками дослідників, якщо до шкідливих викидів сільського господарства додати виробництво продуктів харчування, то розмір шкідливих викидів досягне 25%. Щоб до 2050 року відбулося позитивна зміна для клімату планети, необхідно вже зараз приступити до зниження існуючого викиду шкідливих речовин, поступово доходячи до скорочення в 75%.

 
comments powered by HyperComments