Главная / Здоров'я / Прості вправи позбавлять від хропіння

Прості вправи позбавлять від хропіння

 
 

У дослідженні фахівців з Університету Сан-Паулу, яке тривало три місяці, взяли участь 39 пацієнтів. Їх розділили на дві групи. Учасники з першої (контрольної) групи лікувалися від хропіння за допомогою носорозширювача і дихальних вправ. Добровольці з другої групи (експериментальної) щодня виконували комплекс вправ для м’язів ротоглотки.

Учасники заповнили спеціальні опитувальники. Крім того, вчені зробили їм полісомнографію, що дозволило об’єктивно оцінити зміни, пише Zee News. Дослідження показало, що вправи для м’язів ротоглотки знижували частоту хропіння на 36% і зменшували силу хропіння на 59%.

Дослідники радять тим, хто хропе, натискати кінчиком язика на небо, а потім прослизати язиком назад. Також можна присмокчувати язик до піднебіння. Існують і інші корисні вправи. Наприклад, потрібно намагатися рухати задньою частиною язика в напрямку до неба, при цьому торкаючись його кінчиком нижніх передніх зубів. Ще фахівці рекомендують вимовляти голосну «А» і піднімати в цей момент задню частину неба і піднебінний язичок.

Натхнення: meddaily.ru

 
comments powered by HyperComments